Partner serwisu
28 marca 2019

Polpharma z tytułem „Etyczna Firma”

Kategoria: Z życia branży

Polpharma otrzymała nagrodę w konkursie „Etyczna Firma” organizowanym przez Puls Biznesu przy merytorycznym wsparciu PwC. Jego celem jest promocja firm, które w sposób systemowy prowadzą działania na rzecz budowy i wzmacniania kultury organizacyjnej opartej na etyce.

Polpharma z tytułem „Etyczna Firma”

Nagroda w kategorii ”Dużych firm” dla Polpharmy została przyznana za „działania na rzecz budowy i wzmacniania kultury organizacyjnej opartej na etyce i zasadach społecznej odpowiedzialności biznesu, wyróżniającej się na tle innych przedsiębiorstw w Polsce.” Udział w konkursie polegał na wypełnieniu ankiety, która następnie była weryfikowana podczas spotkania przedstawicieli firm z audytorem z PwC.

- Polpharma to lider polskiego sektora farmaceutycznego, ale także firma, w której rygorystycznie są przestrzegane normy etyczne i prawne. Wdrożyliśmy w firmie Kodeks Etyczny Grupy Polpharma, z czego jesteśmy niezwykle dumni. Jest to dokument, który wyznacza system wartości etycznych, norm i zasad postępowania obowiązujących każdego z pracowników - niezależnie od zajmowanego stanowiska i charakteru realizowanych zadań. Przywiązujemy także ogromną wagę do przestrzegania standardów etycznych w kontaktach z kontrahentami, partnerami biznesowymi i dostawcami a także mówimy kategoryczne nie dla wszelkich przejawów korupcji. Dążymy do tego, aby nasz program etyczny był zawsze żywy i zrozumiały dla każdego naszego pracownika - powiedziała Agnieszka Deeg-Tyburska, Dyrektor Prawna Grupy Polpharma odbierając nagrodę w imieniu firmy. 

Tytuł „Etyczna Firma” może zdobyć firma spełniająca rygorystyczne kryteria:

  • postępuje zawsze zgodnie z prawem i normami etycznymi,
  • odnosi się z szacunkiem do partnerów biznesowych,
  • stosuje zasady uczciwej konkurencji,
  • buduje wewnętrzne zaufanie i dobre relacje między pracownikami,
  • walczy z oszustwami i patologiami,
  • angażuje się w działalność na rzecz różnych grup interesariuszy.

Intencją organizatorów jest, aby w gronie Laureatów konkursu znalazły się organizacje wykazujące największą aktywność i działające najbardziej skutecznie w tym obszarze na tle innych przedsiębiorstw w Polsce. W tym roku wyróżnienie otrzymały także m.in. ING Bank Śląski, Santander Bank Polska, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Kompania Piwowarska.

źródło: polpharma.pl
fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ