Partner serwisu

Walmark nowym członkiem PASMI

Kategoria: Z życia branży

W połowie listopada do grona członków PASMI Polskiego Związku Producentów Leków bez Recepty dołączyła firma Walmark, producent suplementów diety i wyrobów medycznych.

Walmark nowym członkiem PASMI

PASMI w swoim działaniu kieruje się przede wszystkim poprawą stanu zdrowia ludności Polski poprzez aktywną profilaktykę oraz odpowiedzialne leczenie. Wspiera i kreuje postawy odpowiedzialnego wykorzystania leków OTC, między innymi poprzez stronę odpowiedzialne leczenie.pl. Członkami PASMI są zarówno duże międzynarodowe koncerny, jak również polskie firmy farmaceutyczne działające na rynku leków OTC i suplementów diety.
– Bardzo cieszy nas fakt, że producenci leków dostępnych bez recepty i suplementów diety obecni na polskim rynku w sposób świadomy i z pełnym zaangażowaniem podchodzą do odpowiedzialnego leczenia. Witamy w naszym gronie firmę Walmark i liczymy na aktywną współpracę w edukacji polskiego społeczeństwa na temat profilaktyki zdrowia oraz odpowiedzialnego leczenia – powiedziała Ewa Jankowska prezes PASMI.
– Uważam, że każda firma OTC w kraju powinna być członkiem PASMI. Po objęciu funkcji Prezesa Zarządu Walmark Sp. z o.o., decyzja o przystąpieniu naszej firmy do tej organizacji – będącej bardzo istotnym głosem branży OTC w Polsce – była oczywista. Wierzę, że konieczne jest wspólne działanie producentów OTC na rzecz rozwoju tego segmentu rynku oraz kreowanie wspólnego głosu branży odnośnie zmian regulacyjnych tak, aby wspierały one dobro pacjenta i rozwój branży w Polsce – powiedział Paweł Tomczak, prezes Walmark Sp. z o.o.

Źródło: biuro prasowe PASMI
 

PASMI (Polish Association of Self Medication Industry) czyli Polski Związek Producentów Leków bez Recepty został utworzony 9 listopada 2006 roku. Dąży do ustanawiania odpowiednich rozwiązań prawnych i systemowych dla rozwoju odpowiedzialnego wykorzystania leków OTC jako jednego z elementów systemu ochrony zdrowia. Promuje wśród społeczeństwa odpowiedzialne samoleczenie poprzez świadome i bezpieczne stosowanie produktów sklasyfikowanych jako Leki Bez Recepty.
PASMI aktywnie współpracuje z organizacjami europejskimi, których cele i działania są zbieżne z działalnością statutową PASMI. Jest członkiem AESGP – Europejskiego Stowarzyszenia producentów Leków OTC. Obecnie Związek zrzesza 20 podmiotów: A&D Pharma, Bayer, Boehringer Ingelheim, Boiron, Farma Projekt, GSK, Johnson&Johnson, Merck, Marcmed, Novartis, Pfizer, Pierre-Fabre, Polpharma, Reckitt Benckiser, Sanofi Aventis, Synoptis Pharma, Takeda, Teva, USP Zdrowie, Walmark.

Walmark Sp z o.o rozpoczęła działalność w Polsce w 1999 r. jako trzeci zagraniczny oddział spółki. Śledząc światowe trendy i potrzeby konsumentów, firma Walmark® stale poszerza gamę swoich produktów. Obecnie, jako jeden z liderów na rynku suplementów diety w Polsce, firma oferuje ponad 100 pozycji asortymentowych
Na rozwój i osiągane wyniki mają wpływ wysokiej jakości preparaty, skuteczna strategia, pracownicy firmy oraz powiększające się grono zadowolonych konsumentów.
Misją spółki Walmark® jest dostarczenie innowacyjnych produktów wysokiej jakości i usług w sferze zdrowia, promowanie w aktywny sposób zdrowego stylu życia, doprowadzenie, aby nasi klienci w odpowiedzialny sposób podeszli do swojego zdrowia, które jest warunkiem wartościowego i aktywnego życia.
Do najpopularniejszych należą: ArthroStop®, Permen®, Liderin®, Urinal® , Lecytyna 1200 mg Forte oraz cieszące się dużym uznaniem rodziców i dzieci preparaty multiwitaminowe dla najmłodszych Marsjanki.
 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ