Partner serwisu
01 października 2019

Komitet CHMP wydał pozytywną opinię dotyczącą rozszerzenia populacji osób leczonych interferonem beta o kobiety w ciąży oraz w okresie karmienia piersią

Kategoria: Z życia branży

Opinia CHMP oznacza, że interferon beta, w tym interferon beta-1a s.c., w przypadku zaistnienia potrzeby terapeutycznej będzie mógł być stosowany w leczeniu rzutowej postaci stwardnienia rozsianego (RSM) u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

Komitet CHMP wydał pozytywną opinię dotyczącą rozszerzenia populacji osób leczonych interferonem beta o  kobiety w ciąży oraz w okresie karmienia piersią

Warszawa, wrzesień 2019 r. – Merck, wiodąca firma naukowo-technologiczna, ogłosiła, że Komitet ds. Oceny Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi (CHMP, Committee for Medicinal Products for Human Use) Europejskiej Agencji ds. Leków (EMA, European Medicines Agency) wydał pozytywną opinię w sprawie rozszerzenia populacji leczonej interferonem beta o kobiety w ciąży oraz w okresie karmienia piersią..

– Zmiana ta jest niezwykle istotna, ponieważ lekarze zyskają opcję leczenia kobiet z rzutową postacią SM na początku ciąży, a także jeśli jest to klinicznie potrzebne w czasie ciąży i karmienia piersią – powiedziała profesor Kerstin Hellwig z Kliniki Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego Św. Józefa w niemieckim Bochum. – Interferon beta zarejestrowano ponad 20 lat temu i od tamtej pory zgromadzono wiele istotnych danych, które dzisiaj pozwalają kobietom z SM i lekarzom rozważyć kontynuację tego leczenia w czasie ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf/zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ