Partner serwisu
30 października 2019

Znamy zwycięzców Konkursu Naukowego E(x)plory!

Kategoria: Z życia branży

Anna Aldona Skierska, Szymon Kanikowski i Bartosz Piechockistanęli na podium w finale największego w kraju konkursu naukowego organizowanego przez Fundację Zaawansowanych Technologii. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się na zakończenie wydarzenia Gdynia E(x)plory Week w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Polpharma od kilku lat jest partnerem strategicznym konkursu.

Znamy zwycięzców Konkursu Naukowego E(x)plory!

56 młodych ludzi w wieku od 13-20 lat wzięło udział w krajowym finale Konkursu Naukowego E(x)plory. 33 projekty wyłonione spośród 177 podczas eliminacji w 5 miastach Polski, przez ostatnie 3 dni obserwowane były przez autorytety naukowe z całego kraju. Jury zdecydowało, że to właśnie w poniższych pomysłach drzemie największy potencjał:

Nagroda główna, 10 000zł dla Anny Aldony Skierskiej ze Szczecina za projekt „Zmodyfikowane nanokrystaliczne ogniwo słoneczne”

Druga Nagroda, 7 000zł dla Szymona Kanikowskiego z Poznania za projekt „Wykrywacz raka”

Trzecia Nagroda, 5 000zł dla Bartosza Piechockiego z Poznania za projekt „Safe flight – innovative idea for a wing modification”

W tym roku mieliśmy niezwykle trudne zadanie. Poziom był bardzo wyrównany – nie tylko jakość tych projektów jest wielka, ale także poziom wiedzy młodych naukowców jest bardzo imponujący – powiedział przewodniczący Jury, Dr Wojciech Kuźmierkiewicz z Fundacji Naukowej Polpharmy.

Nagrody główne na rozwój badań ufundowała Grupa LOTOS S.A. Oprócz wymienionych pozycji, przyznano również nagrody specjalne. Jedną z nich ufundowała Polpharma – trafiła ona do dla Piotra Walczaka z Warszawy za projekt „Badania mechanizmów oddziaływania bakteriocyn na komórki bakterii na przykładzie acydocyny M”.

Gdynia E(x)plory Week przyciąga ponad 3000 uczestników rocznie. W ciągu trzech dni odbywały się warsztaty i pokazy naukowe dla szkół, IX Kongres „Edukacja dla innowacji. Innowacje w edukacji” oraz finał Konkursu Naukowego E(x)plory. Była to już 8 edycja wydarzenia. Program E(x)plory wspiera jednak młodych naukowców przez cały rok, realizując staże i programy naukowe oraz umożliwiając młodym ludziom udział w konkursach i konferencjach międzynarodowych.

Pełna lista laureatów tegorocznej edycji oraz więcej informacji o Programie E(x)plory jest dostępnych na www.explory.pl

źródło: Polpharma
fot. explory.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ