Partner serwisu
07 kwietnia 2020

Zentiva zwiększa zasięg rynkowy przez nabycie biznesu Alvogen CEE

Kategoria: Aktualności

Zentiva Group a.s. ogłasza pomyślne zakończenie zapowiadanego wcześniej przejęcia działalności Alvogen w Europie Środkowej i Wschodniej (CEE). Dzięki transakcji Zentiva może nadal organicznie się rozwijać i wzmacniać swoją pozycję rynkową w Polsce, Rumunii i Bułgarii, a także wejść na nowe rynki, takie jak Rosja, Ukraina, Kazachstan, Węgry, Chorwacja i Zachodnie Bałkany. W rezultacie firma będzie mogła oferować bogatszy asortyment leków kolejnym milionom ludzi w Europie i poza nią.

Zentiva zwiększa zasięg rynkowy przez nabycie biznesu Alvogen CEE

- Akwizycja oznacza połączenie dwóch liderów branży leków generycznych i leków OTC w regionie Europy Środkowej i Wschodniej – mówi Nick Haggar, prezes Zentivy. - Nasze atuty i portfele produktów stanowią dla siebie doskonałe uzupełnienie, co wpisuje się w strategię rozwoju Zentivy. Dzięki ciągłej ekspansji na nowe rynki i determinacji naszych fantastycznych zespołów możemy oferować więcej wysokiej jakości leków w przystępnej cenie ludziom, którzy potrzebują ich na co dzień.”

Wraz z niedawno ogłoszoną akwizycją zakładów produkcyjnych w Ankleshwar, która powinna zostać sfinalizowana w najbliższych tygodniach, przejęcie w ramach niniejszej transakcji zakładów Labormend Alvogen w Bukareszcie (Rumunia) zwiększy moce produkcyjne Zentivy.

Ostatnie działania firmy służą poszerzaniu jej zasięgu, podobnie jak wcześniejsze nabycie Creo w Wielkiej Brytanii i Solacium w Rumunii oraz inwestycje w istniejące zakłady produkcyjne Zentivy w Pradze i Bukareszcie na poziomie kilku milionów euro.

„Alvogen oferuje na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej ponad 200 produktów generycznych i leków bez recepty z wielu obszarów terapeutycznych, w tym dobrze rozpoznawalne marki, takie jak Persen®, EuBiotic® i wiele innych z wiodącymi pozycjami na 14 kluczowych rynkach Europy Środkowej i Wschodniej - dodaje Hacho Hatchikian, niedawno powołany na stanowisko Dyrektora ds. Rynków CEE w Zentivie. „Połączenie z Zentivą to doskonała okazja by stać się wiodącą firmą w Europie, zwiększyć zasięg rynkowy, udoskonalić naszą działalność operacyjną, a to wszystko z myślą o potrzebach zdrowotnych milionów ludzi.”

źródło: zentiva.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ