#pharmacyheroes – polska inicjatywa doceniająca farmaceutów podbija Świat!
#pharmacyheroes – to międzynarodowa kampania wdzięczności farmaceutom, którzy w czasie pandemii koronawirusa wspierają walkę o zdrowie pacjentów. Kampania rozpoczęła się kilka dni temu, a już przyłączyło się do niej wielu farmaceutów reprezentujących ponad 100 krajów na całym Świecie! Jej twórcy nadal zapraszają do udziału wszystkich tych, którym zależy na zdrowiu swoim i swoich bliskich.

W czasie pandemii koronawirusa wiele mówi się o poświęceniu i heroicznej pracy, jaką na co dzień wykonują pracownicy służby zdrowia – lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni. Wśród nich są także farmaceuci, którzy często stoją na pierwszej linii frontu udzielając porad setkom pacjentów dziennie.
– Pacjentowi często łatwiej przyjść do apteki, którą ma pod domem, niż do lekarza, do którego musi się umówić na wizytę i poczekać, a obecnie nie ma w ogóle takiej możliwości. Kiedy ma jakiś drobny problem zdrowotny, nierzadko pierwsze kroki kieruje właśnie do apteki po poradę – tłumaczy Dr Piotr Merks z Polskiej Grupy Farmaceutycznej – To właśnie z tego powodu farmaceuci są na co dzień wystawieni na ogromne ryzyko kontaktu z różnego rodzaju wirusami i bakteriami. Także koronawirusem, przed którym często nie są w stanie się wystarczająco ochronić. - dodaje Dr Merks.
Mimo ogromnego ryzyka, jakie ze sobą niesie, praca farmaceutów jest dzisiaj niezbędna z punktu widzenia bezpieczeństwa milionów pacjentów. Stąd pomysł na kampanię, która ich wesprze i pokaże, że to poświęcenie jest dostrzegane i docenianie.
- W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest to, aby czuć się bezpiecznie i mieć się do kogo zwrócić po pomoc w razie nagłej potrzeby. Wiemy i widzimy, że farmaceuci robią dużo dobrego i ich praca jest niezwykle wymagająca, a w obecnych czasach też niebezpieczna. Dlatego cieszę się, że jako Polska Grupa Farmaceutyczna możemy im w ten sposób podziękować. – opowiada Sebastian Grochala, Menedżer ds. Komunikacji Polskiej Grupy Farmaceutycznej.
Komentarze