Partner serwisu
16 kwietnia 2020

Przywracanie Statusu Leku w PLMVS

Kategoria: Aktualności

Zespół Fundacji KOWAL odnotował w ostatnim czasie zwiększenie liczby zapytań o proces przywracania produktów leczniczych (zmiany statusu leku na AKTYWNY) dlatego pragniemy przypomnieć, że Użytkownicy (apteki, hurtownie, szpitale) mają dostęp m.in. do trzech głównych procesów:

Przywracanie Statusu Leku w PLMVS

 

  • Weryfikacja – odpytanie Systemu o autentyczność danego opakowania, bez zmiany jego statusu.
  • Wycofanie/wydanie - weryfikacja danego opakowania oraz zmiana jego statusu z AKTYWNY na WYCOFANY.
  • Przywrócenie / Anulowanie Wycofania/Wydania – zmiana statusu danego opakowania z WYCOFANY na AKTYWNY. Ten proces jest możliwy, jeżeli zostaną spełnione warunki opisane w Artykule 13 Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2016/161. Zgodnie z nimi, lek może zostać przywrócony TYLKO przez Użytkownika, który dokonał wycofania/wydania danej paczki, nie później niż 10 dni od dnia wycofania/wydania.

Produkt wycofany/wydany z Systemu PLMVS po upływie 10 dni nie może być przywrócony do Systemu, czyli jego status pozostanie wycofany/wydany.

Zwracając lek do hurtowni należy pamiętać o zmianie statusu leku na AKTYWNY, w innym przypadku hurtownia może odrzucić zwrot. Opisany powyżej limit czasowy 10 dni płynie od momentu wycofania danego leku, dlatego sugerujmy, aby nie zwlekać z przywróceniem statusu produktu w Systemie PLMVS.

Przypominamy, że możliwość przywrócenia statusu danego opakowania na AKTYWNY dostępna jest również na stronie Graficznego Interfejsu Użytkownika, w zakładce Numery Seryjne. Dostęp do tej strony mają tylko Użytkownicy, którzy posiadają na danym komputerze zaimportowany certyfikat dostępowy do PLMVS. Wpisując we wskazane miejsca właściwe dane produktu można dokonać procesu Cofnij wydanie pojedynczego opakowania.

W wypadku wszelkich pytań technicznych dotyczących procesu przywracania/anulowania wycofania sugerujemy w pierwszej kolejności skontaktować się z Państwa dostawcą oprogramowania.

źródło: nmvo.pl
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ