Partner serwisu
22 stycznia 2021

Reaktory laboratoryjne IKA do wszechstronnych zastosowań w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym

Kategoria: Artykuły z czasopisma

Reaktory laboratoryjne firmy IKA to idealne systemy z możliwością grzania/ chłodzenia, mieszania, dyspersji i homogenizacji próbki w warunkach próżniowych oraz monitorowania zmian trendu lepkości produktu w małej skali laboratoryjnej.

Możliwości

Zastosowanie odpowienich akcesoriów i modułów pozwala na pełne wykorzystanie rekatorów laboratoryjnych IKA do prowadzenia procesów optymalizacji i odtwarzania przebiegu reakcji chemicznych oraz formulacji. Reaktory laboratoryjne do pojemności 2 (5) litrów posiadają funkcję grzania, chłodzenia, mieszania, homogenizacji w warunkach próżniowych. Dodatkowo wyposażone zostały w intuicyjne menu, zintegrowane połączenie czujnika pH i temperatury, funkcję ważenia, a także kilka interfejsów, które umożliwiają wyświetlanie i przechowywanie danych istotnych dla procesu w komputerze PC.

Praca z oprogramowaniem

Oprogramowanie IKA Labworldsoft® otwiera całkowicie nowe możliwości dla użytkownika. Dane pomiarowe pobrane przez reaktor mogą być przesyłane do komputera, tam zapisywane i poddawane analizie. Oprogramowanie Labworldsoft® pozwala na sterowanie pracą urządzeń z komputera PC. W łatwy sposób umożliwia tworzenie metod pomiarowych, przeprowadzania i zbierania danych w sposób ciągły, które następnie można poddać analizie i ocenie.

Zastosowanie Reaktory laboratoryjne IKA są idealnym rozwiązaniem do optymalizacji procesów w branży farmaceutycznej, kosmetycznej, spożywczej oraz chemicznej. Mogą być indywidualnie dostosowane do wykonywania wielu zadań, w tym: produkcji kremów, żeli i płynów oraz mieszania i rozpuszczania ciał stałych oraz rozbijania włókien w cieczach lub polimerach.

Przykład zastosowania Przygotowanie maści przy użyciu reaktora laboratoryjnego IKA LR-2.ST z naczyniem o objętości 2 l.

Procedura

1. Dodać białą miękką parafinę i lanolinę do naczynia reaktora i podgrzać do 65°C przy ciągłym mieszaniu, aż do całkowitego stopienia. 2. Następnie dodać twardą parafinę i sorbitol do powyższej fazy i dobrze wymieszać, aż twardy wosk całkowicie się rozpuści.

3. Homogenizować przy 5 000 rpm przez 10 minut jednocześnie mieszając przy użyciu mieszadła.

4. Teraz podczas mieszania schłodzić fazę do 45°C.

5. Po schłodzeniu dodać glikol propylenowy, dokładnie wymieszać i homogenizować przez 10 minut przy 5000 rpm. 6. Produkt schłodzić do temperatury pokojowej 25°C i wyładować, przechowywać pojemniku w chłodnym i suchym miejscu.

źródło: artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ