Partner serwisu
21 lipca 2021

Patronat naukowy Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Kategoria: XVII Jesienne Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego

Uniwersytet Medyczny w Łodzi objął konfernecję patornatem naukowym.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Uniwersytet Medyczny w Łodzi to wiodąca uczelnia medyczna w Polsce, kształcąca 9500 studentów na 15 kierunkach studiów. Pełen zakres usług medycznych jest dostępny w ramach 80 klinik zlokalizowanych w trzech wysoko ocenianych w ogólnopolskich rankingach szpitalach.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi realizuje liczne projekty w ramach funduszy strukturalnych, granty naukowe, projekty infrastrukturalne, krajowe i międzynarodowe, a także projekty naukowe. Te ostatnie realizowane są zgodnie z założeniami trójkąta wiedzy (edukacja, badania, innowacje) i znajdują swoją kontynuację zarówno w nowych, zintegrowanych programach kształcenia, jak również we współpracy z biznesem. Strategiczne dziedziny rozwoju naukowego to choroby cywilizacyjne (nowotwory, choroby metaboliczne, sercowo-naczyniowe, układu oddechowego) oraz innowacyjne rozwiązania dla zdrowego i aktywnego starzenia. Istotnym elementem strategii Uczelni staje się również realizacja projektów mających na celu połączenie nauki z biznesem i przemysłem.

Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi to promotor korzyści płynących ze współpracy nauki z biznesem. Wykorzystując otaczającą nas wiedzę i potencjał ludzi, poprzez celowe działania, budujemy pomost pomiędzy nauką i badaniami a biznesem. Wspieramy i koordynujemy kierunki współpracy tych dwóch obszarów, tak aby się uzupełniały i bezpośrednio przekładały na rozwój gospodarki w obszarze medycyny i zdrowia. Naszą główną rolą jest inkubowanie nowych przedsięwzięć biznesowych przy jednoznacznym zapewnieniu wsparcia administracyjnego na wszystkich etapach komercjalizacji. Naszym zadaniem jest wykorzystanie potencjału intelektualnego oraz transfer wiedzy i technologii wywodzących się z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, poprzez budowanie stałych relacji ze środowiskiem gospodarczym. CIiTT zapewnia ochronę własności intelektualnej, obsługę sprzedaży praw do wynalazków, udzielanie licencji na technologie, tworzenie spółek spin-off oraz spin-out.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ