Partner serwisu
03 marca 2022

Szczepienia przeciw COVID-19 obywateli Ukrainy

Kategoria: Szczepionki

Każdy obywatel Ukrainy, który dotychczas nie skorzystał ze szczepienia przeciw COVID-19, a wiemy, że takich osób jest sporo, może bez przeszkód przyjąć cały cykl szczepień w Polsce. To jest wyraz naszej troski o najbliższych nam sąsiadów – powiedział Adam Niedzielski, Minister Zdrowia. Przeciw COVID-19 zaszczepić się może każda chętna osoba powyżej 18. roku życia, a także dzieci, które skończyły 5 lat.

Szczepienia przeciw COVID-19 obywateli Ukrainy

Komunikat po ukraińsku.

W rekomendowanych schematach szczepienia, możliwe jest zastosowanie wszystkich preparatów dostępnych w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Dla osób dorosłych rekomendowana jest jednodawkowa szczepionka Vaccine Janssen Johnson&Johnson.

Aby skorzystać ze szczepienia przeciw COVID-19 potrzebny jest dowód potwierdzający tożsamość – dowód osobisty, paszport lub tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca – TZTC. Należy za każdym razem w miarę możliwości posługiwać się tym samym dokumentem.

Szczegółowe informacje na temat skierowania i rejestracji na szczepienie:

Personel kwalifikujący do szczepienia ma prawo i powinien wystawić skierowanie na szczepienie za pośrednictwem aplikacji gabinet.gov.pl.

Wystawiając skierowanie, w polu „dane pacjenta” należy wybrać „inny identyfikator” (zamiast „numer PESEL”) i wprowadzić numer dokumentu, jakim posługuje się uprawniony cudzoziemiec. MZ akcentuje, że ważne jest, aby na każdym etapie procesu realizacji szczepienia posługiwać się dokładnie tym samym dokumentem tożsamości, który posłużył do wystawienia e-skierowania.

Na stronie Ministerstwa Zdrowia opublikowane są kwestionariusze wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem przeciw COVID-19 dzieci, młodzieży i dorosłych w j. ukraińskim:

źródło: szczepienia.pzh.gov.pl
fot. 123rf
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ