Partner serwisu
04 kwietnia 2022

Wiosenna Konferencja Farmaceutyczna już za nami

Kategoria: XIII Wiosenna Konferencja Farmaceutyczna. Efektywność i Optymalizacja

Około 140 uczestników wzięło udział w konferencji, która odbywa się po raz pierwszy w tradycyjnej formie od 2019 r. Omówione zostały najważniejsze dla branży zagadnienia w zakresie optymalizacji i efektywności.

Wiosenna Konferencja Farmaceutyczna już za nami

To pierwsze… bezpieczeństwo

W pierwszej części konferencji omówione zostały takie tematy, jak: bezpieczeństwo lekowe Polski, o którym opowiedział Krzysztof Kopeć, prezes PZPPF Krajowi Producenci Leków. Z kolei o konsekwencjach niefortunnych zmian w projekcie nowelizacji ustawy refundacyjnej mówiła Żaneta Zemła-Pacud z Traple Konarski Podrecki Kancelaria Prawna sp.j.

O pierwszym etapie nowego obszaru wytwarzania – dobrych i złych praktykach opowiadał Michał Timler z eConsulting. Firma w tym roku obchodzi 20-lecie działalności. Z tej okazji w czasie konferencji Andrzej Nojszewski, prezes eConsulting, odebrał pamiątkową statuetkę z rąk Adama Grzeszczuka, prezesa zarządu BMP.

Więcej https://www.kierunekfarmacja.pl/konferencja,2222,90771.html

Bartłomiej Skrzycki, SOLUTION4LABS Sp. z o.o., przekonywał podczas swojej prezentacji, że transformacja cyfrowa jest najlepszą rzeczą, jaka może przytrafić się pracownikom laboratorium.

O wysokiej jakości modułowym systemie do szybkiej budowy instalacji do produkcji bioprodukcji opowiedział Wojciech Stachelek, Exyte Central Europe Sp. z o.o.

Digitalizacja i automatyzacja dotyczą coraz większej liczby obszarów w farmacji. Digitalizacja i automatyzacja – z laboratorium na produkcję. Prowadzenie reakcji i monitorowanie procesów mówił Marcin Krzyżostaniak, Mettler-Toledo Sp. z o.o.

W tym panelu obszar swojej działalności i ciekawe rozwiązania przedstawiła także firma Romaco Group. Prezentował Vitor Antunes.

Usprawniać, optymalizować, komunikować…

W czasie kolejnych sesji rozmawiano o tym, jak usprawnić procesy w zakładzie farmaceutycznym, m.in. z korzystaniem filozofii Kaizen i Lean, a także o: sposobach na usprawnienie procesów, narzędziach usprawniających procesy produkcji w farmacji, monitorowaniu i modelowaniu procesów wytwarzania produktów, sposobach i narzędziach do sprawnego zarządzania danymi. Zaproszeni prelegenci, eksperci z zakładów farmaceutycznych oraz firm dostarczających urządzenia oraz rozwiązania, mówili również o tym, jak produkować efektywniej, bezpiecznie i z zachowaniem najwyższych standardów jakości. Ważnym tematem była też digitalizacja i automatyzacja. Uczestnicy konferencji mieli także okazję posłuchać o inwestycjach w Polfie Tarchomin, a także odwiedzić zakład Honorowego Gospodarza konferencji 30 marca.

Ważnym tematem, poruszamy w kilku prezentacjach, było budowanie zaangażowania i zwiększenie efektywności zespołu. Rozmawialiśmy m.in. o treningu mentalnym jako narzędziu pracy skutecznych liderów i zespołów, pokoleniu Y, komunikacji wewnątrz firmy, zespołu, a także sztuce komunikacji w mediach społecznościowych. 

Na koniec części wykładowej historię Lean, a także refleksję nad jej wykorzystaniem w farmacji przedstawił Łukasz Dawidowicz, dyrektor Produkcji z Orifarm Manufacturing Poland Sp. z o.o.
 

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ