Partner serwisu
02 lutego 2023

Nowa linia blistrowa Unity 600 firmy Romaco Noack Bardziej zrównoważone wykorzystanie zasobów i lepsza wydajność

Kategoria: Aktualności

Nowa linia blistrowa Unity 600 firmy Romaco Noack przekonuje lepszym wykorzystaniem zasobów, maksymalną wydajnością i doskonałym bezpieczeństwem procesu. Ponadto innowacyjna jednostka transferowa monobloków po raz pierwszy umożliwia śledzenie blistrów aż do obszaru opakowań podstawowych.

Nowa linia blistrowa Unity 600 firmy Romaco Noack Bardziej zrównoważone wykorzystanie  zasobów i lepsza wydajność

Romaco Noack rozszerzyło swoją najnowocześniejszą rodzinę Unity o linię do blistrów Unity 600. W kwestii zrównoważonego wykorzystania zasobów, bezpieczeństwa procesu i wydajności ta nowa technologia nie ma sobie równych. Sercem monobloku jest innowacyjny moduł transferowy, zaprojektowany do znacznie większej liczby cykli, a dodatkowo oferujący jeszcze większą elastyczność formatu, możliwość śledzenia i efektywność energetyczną. Łącznie ta dwutorowa linia o wysokiej wydajności, złożona z blistrownicy ze zgrzewaniem walcem i kartoniarki pracującej w trybie ciągłym dysponuje możliwościami produkcji nawet 600 blistrów i 350 kartoników na minutę. Przy maksymalnej szerokości folii 304 mm można bezpiecznie pakować w blistry o długości do 145 mm i szerokości do 90 mm.

Dla wszystkich zastosowań wymagających jeszcze większej wydajności Romaco ma w ofercie wersję trzytorową Unity 600 o maksymalnych możliwościach produkcyjnych sięgających 750 blistrów na minutę.

Poprawa efektywności energetycznej dzięki rezygnacji z pomp próżniowych.

W Unity 600 realizowany jest bezpośredni transfer blistrów do kartoniarki przez koło zegarowe z podłączoną jednostką przekazywania stosu. Najpierw wytłoczone blistry zdejmowane są próżniowo z tłocznika i przenoszone karuzelowym podajnikiem na taśmę transferową do kartoniarki. Próżnia jest przy tym generowana metodą Venturi'ego, dzięki czemu można zrezygnować Strona 2 z 5 z konwencjonalnej pompy próżniowej. Oprócz mniejszej emisji hałasu, ma to tę zaletę, że w pomieszczeniu czystym dochodzi do emisji znacząco mniejszej ilości promieniowania cieplnego, którego skompensowanie wymaga dużych ilości energii. Jednocześnie ssawki próżniowe koła zegarowego aktywowane są tylko wtedy, gdy transportują blister. W ten sposób nie dochodzi do zasysania niepotrzebnego powietrza, co znacząco zmniejsza pobór energii.

Możliwość śledzenia w procesie opakowania podstawowego

W nowej jednostce przekazania stosu w Unity 600 blistry układane są od dołu i doprowadzane bezpiecznie z każdej strony, co zapewnia bardzo stabilne procesy, bezpieczne dla produktu. Następnie stosy blistrów odkładane są przez tzw. zabieraki jeden po drugim w łańcuch kubełkowy kartoniarki. Do kartoniarki przekazywane są wyłącznie kompletne stosy. Kompensacja pustych miejsc w procesie widoczna jest już w oprogramowaniu, dzięki czemu nie trzeba wstrzymywać już dobrych blistrów. W konsekwencji zastosowanie ręcznego magazynku do dokładania blistrów nie jest już konieczne. Dzięki temu zautomatyzowanemu rozwiązaniu transferowemu Romaco Noack możliwe jest kompleksowe śledzenie opakowań blistrowych począwszy od podajnika produktu.

Zrównoważony rozwój Opracowując Unity 600 Romaco kierowało się zasadą „Unikanie jest lepsze od redukcji, która jest lepsza od kompensacji”. Celem było istotne zmniejszenie śladu węglowego linii blistrowej podczas produkcji i później podczas eksploatacji. W tym celu instalację wyposażono w układ monitorowania energii, który oprócz zużycia prądu i powietrza mierzy również emisje CO2 maszyny podczas produkcji. Jego zintegrowane funkcje umożliwiają obniżenie podstawowych obciążeń bez negatywnych skutków dla całkowitej efektywności (OEE – Overall Equipment Effectiveness). Elementy konstrukcyjne z aluminium ASI o zmniejszonej zawartości węgla i akrylowe szyby ochronne z recyklingu dodatkowo pozytywnie wpływają na bilans klimatyczny. Izolowane płyty grzewcze stacji formowania blistrów ograniczają ciepło odprowadzane do klimatyzowanego pomieszczenia opakowań podstawowych. W przypadku kartoniarki, Romaco również stawia na bardziej zrównoważoną metodę Venturi'ego przy wytwarzaniu próżni do odbioru kartoników i ulotek. Ponadto linia blistrowa wyposażona jest w silniki z rekuperacją.

Na życzenie Unity 600 dostępna jest również w wersji neutralnej klimatycznie. Romaco realizuje projekty kompensacyjne razem z Forliance – partnerem fundacji Strona 3 z 5 „Stiftung Alianz für Entwicklung und Klima” (sojusz dla rozwoju i klimatu) na zlecenie niemieckiego federalnego ministerstwa współpracy gospodarczej i rozwoju.

Szerokie spektrum zastosowań Linia blistrowa Unity 600 Romaco Noack spełnia wszystkie wymagania stawiane branży farmaceutycznej i suplementów diety w odniesieniu do elastyczności, jakości i wydajności. Technologia stosowana jest do opakowań podstawowych produktów stałych, takich jak tabletki, kapsułki i oblongi i dodatkowo doskonale nadaje się do tworzenia ekologicznych opakowań, jak np. blistry papierowe. Urządzenie zgodne z dobrymi praktykami produkcyjnymi przekonuje doskonałymi wartościami OEE, wynikającymi z krótkich czasów zmiany formatu.

Linię można oglądać w dniach od 4 do 10 maja 2023 podczas targów Interpack w Düsseldorfie (Niemcy), w hali 16, na stoisku D22.

 

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ