Partner serwisu

Relacja: III Konferencja Naukowo-Techniczna „PRZEMYSŁ FARMACEUTYCZNY 2007"

Kategoria: III Konferencja Naukowo-Techniczna „PRZEMYSŁ FARMACEUTYCZNY 2007"

Już po raz trzeci mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli przemysłu farmaceutycznego i instytucji branżowych na konferencji „PRZEMYSŁ FARMACEUTYCZNY 2007”, która w tym roku odbyła się w Warszawie, w dniach 26-28 listopada.

Relacja: III Konferencja Naukowo-Techniczna „PRZEMYSŁ FARMACEUTYCZNY 2007"

    Rolę Honorowego Gospodarza konferencji objęła POLFA Warszawa SA.

    Możemy więc śmiało stwierdzić, że w tych dniach Warszawa była nie tylko stolicą Polski, ale również stolicą polskiego przemysłu farmaceutycznego.

 
 
    Tegoroczna konferencja była najważniejszą w skali roku imprezą branży farmaceutycznej, o czym świadczy rekordowa liczba uczestników (zgłoszonych ponad 250 osób), rekordowa liczba referatów (43), stoisk wystawienniczych oraz udział najważniejszych instytucji branżowych.
 
 
 
    Listopadowe konferencje organizowane przez naszą firmę (BMP Sp. z o.o.) stały się już tradycją. Po raz kolejny, tym razem w Warszawie, spotkali się przedstawiciele wiodących zakładów przemysłu farmaceutycznego, instytucje branżowe oraz przedstawiciele firm oferujących produkty i rozwiązania dla branży (101 podmiotów). Branża wymieniła doświadczenia, dyskutowała i integrowała się.
 
 
 
Program
Bogaty program tegorocznej konferencji podzielony został na Forum Farmaceutyczne oraz panele tematyczne.
 
W Forum zostały zaprezentowane najważniejsze tematy nurtujące branżę.
Krajowy przemysł farmaceutyczny - aktualną sytuację i perspektywy rozwoju zaprezentował Cezary Śledziewski - prezes zarządu Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego. Zagłębiliśmy się również w tematy prawne. Regulacje w przemyśle farmaceutycznym przedstawiła Urszula Bielińska z Polfy Pabianice. W Forum zwróciliśmy uwagę na problemy jakościowe wyrobów medycznych. Aktualne problemy jakości produktów leczniczych omówił Zbigniew E. Fijałek - dyrektor Narodowego Instytutu Leków. Temat jakości kontynuował również Marek Gnyś – prezes zarządu POLFARMED-u. W tym bloku nie zabrakło również tematów gospodarczych i marketingowych. Jacek Sklepowicz z PricewaterhouseCoopers mówił o fuzjach i przejęciach na rynku farmaceutycznym, a Mirosława Toczyska - Jamrozińska reprezentująca Izbę Gospodarczą Farmacja Polska przybliżyła uczestnikom kodeks farmaceutycznej etyki marketingowej. Ważnym referatem prezentowanym podczas konferencji był temat związany rejestracją leków. Informację związaną z aktualnym etapem harmonizacji polskich produktów omówił Leszek Borkowski – prezes zarządu Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

     W czterech pozostałych panelach prezentowane były nowości dla przemysłu farmaceutycznego w zakresie maszyn i urządzeń stosowanych w produkcji leków. Najwięksi dostawcy urządzeń i technologii zaprezentowali ofertę skierowaną dla branży.

     Wiele wykładów i prezentacji kończyło się dyskusją. Ze względu na ograniczenia czasowe osoby prowadzące musiały studzić zapał uczestników i przechodzić do następnych punktów programu. Świadczy to tylko o tym, że takie spotkania są branży po prostu potrzebne. Wiele rozmów kontynuowano w kuluarach.
 
 
 
Spotkania integracyjne
Doskonałą okazją do bezpośrednich, nieskrępowanych kontaktów okazał się bankiet i wtorkowa Gala Przemysłu Farmaceutycznego. O wspaniałą, gorącą atmosferę w trakcie pierwszego wieczoru zadbał Piotr Rubik z orkiestrą, grupa „Zayazd” oraz kwartet wokalny „Rampa” (koncert odbył się w Sali Kongresowej). O wrażenia drugiego dnia zadbała Barbara Metzler z zespołem tanecznym, która w kabaretowym stylu przemiosła nasze mysli do czasów przedwojennych.
 
 
 
"KLUCZ SUKCESU"
Redakcja kwartalnika „Przemysł Farmaceutyczny” ogłosiła kolejną edycję konkursu KLUCZ SUKCESU w kategorii najlepszy produkt dla przemysłu farmaceutycznego. Kapituła konkursowa w składzie: Marek Gnyś – wiceprezes zarządu Polfa Warszawa S.A., Waldemar Stępień – dyrektor produkcji Jelfa S.A. oraz Artur Ryglowski – dyrektor produkcji US Farmacja przyznała jedną nagrodę główną – statuetkę KLUCZ SUKCESU oraz jedno wyróżnienie.

Wyniki konkursu:
- I miejsce:
PHZ INTREX za laser firmy Domino do znakowania opakowań produktów farmaceutycznych
- wyróżnienie: Trade and Consult za stół segmentowy FETTE.

Wycieczka techniczna
Bardzo ważną częścią konferencji i niezwykle ciekawą dla uczestników było zwiedzanie wydziałów produkcyjnych POLFY Warszawa SA. Mieliśmy okazję zobaczyć nowoczesne urządzenia i rozwiązania techniczne na wydziale ampułkarni, wydziale chemiczno – farmaceutycznym oraz w magazynie wysokiego składowania.
 
 
Podsumowanie
III Konferencja „Przemysł Farmaceutyczny 2007” przeszła do historii. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń uczestnicy imprezy rozjechali się do domów i swoich zakładów pracy, dziś zapewne trwają podsumowania tego jakże ważnego dla branży spotkania. Dziękujemy wszystkim zaangazowanym w organizację, a w szczególności Honorowemu Gospodarzowi - POLFIE Warszawa SA, sponsorom, instytucjom branżowym oraz wszystkim uczestnikom konferencji.

Redakcja „Przemysłu Farmaceutycznego” pracuje już nad organizacją kolejnego spotkania. Serdecznie zapraszamy Państwa za rok.

 

 

  Honorowy Gospodarz

 

Honorowy patronat

Minister Zdrowia

Ministerstwo Gospodarki

Główny Inspektor Farmaceutyczny


Sponsor główny

Sponsor

Sponsor panelowy

Sponsor bankietu

Patronat medialny

Współpraca

Organizator

 

 

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ