Partner serwisu

EMO-FARM Sp. z o.o.

Kategoria: IV Międzynarodowa Konferencja Przemysł Kosmetyczny

Funkcję Honorowego Gospodarza konferencji "Przemysł Kosmetyczny 2015" (6-7.10.2015 r., andel's Hotel Łódź) objęła firma EMO-FARM Sp. z o.o.

EMO-FARM Sp. z o.o.

EMO-FARM Sp. z o.o. to firma z tradycjami, która działa od 1983 roku w Ksawerowie, będącym istotnym ośrodkiem produkcji farmaceutycznej w regionie łódzkim. EMO-FARM, założony jako firma rodzinna, w 2009 r. stał się jednym z miejsc wytwarzania w grupie Valeant.

Od początku swojego istnienia firma specjalizuje się w wytwarzaniu niesterylnych form półpłynnych, tj. żeli, kremów, emulsji i w tym zakresie jest prekursorem na polskim rynku farmaceutycznym. EMO-FARM konsekwentnie kontynuuje i rozszerza produkcję najwyższej jakości wyrobów różnych kategorii – produktów leczniczych, wyrobów medycznych oraz kosmetyków.

Firma funkcjonuje na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W ramach rozwoju możliwości produkcyjnych zakładu, w 2010 roku, oddano do użytku nowy wydział maści i kremów. Inwestycja ta pozwoliła na poszerzenie portfolio produkcyjnego o kolejne formy produktowe. Nowy obszar wytwórczy został wyposażony w nowoczesne linie produkcyjne (firma Urliński – uznany producent urządzeń dla przemysłu farmaceutycznego), co zapewniło wysokie standardy wytwarzania.

Firma nieustannie poszerza swoje portfolio produkcyjne aktywnie współpracując z działem rozwoju biznesu oraz działem M&S w grupie Valeant. Zespół ds. rozwoju EMO-FARM posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie specyfiki form farmaceutycznych do stosowania miejscowego – opracowuje nowe formulacje i technologie farmaceutyczne, skutecznie przeprowadza transfery produktowe z innych miejsc wytwarzania.

EMO-FARM jako miejsce wytwarzania jest cenionym partnerem dla liczących się w branży farmaceutycznej partnerów zewnętrznych, takich jak Lek (grupa Sandoz), KATO Labs, a w najbliższej przyszłości także Berlin Chemie i Walmark. Wieloletnia i stabilna współpraca z kontrahentami zewnętrznymi owocuje dalszymi perspektywami rozwoju na różnych płaszczyznach biznesowych.

Obszar wytwarzania w EMO-FARM zajmuje 1 700 m2, magazyn – 1 700 m2 (1 800 miejsc paletowych). W ostatnim czasie oddano do użytku przebudowane i zmodernizowane laboratoria o powierzchni 450 m2, w których unowocześniony standard wyposażenia zapewnia wysoką jakość przeprowadzanych analiz oraz gwarantuje bezpieczeństwa pracy personelu.

EMO-FARM posiada zdolność wytwarzania partii produkcyjnych w wielkościach od 100 do 1 500 kg oraz pakowania produktów w tuby aluminiowe i z tworzywa (2-250 g) oraz saszetki (35 × 75 mm i 60 × 80 mm). W tym celu wykorzystywane są urządzenia wiodących firm takich jak Comadis czy Perfect Pack.

Warunki produkcji w EMO-FARM odpowiadają standardom GMP jak również normie ISO 13 485 (System Zarządzania Jakością dla Wyrobów Medycznych), co potwierdzają aktualne certyfikaty.

Zespół EMO-FARM liczy 80 osób, z których ogromna większość to pracownicy zatrudnieni w firmie od wielu lat i tworzący jej historię od początku istnienia. Są to specjaliści wysokiej klasy, w zakresie wąskiego i niełatwego obszaru form farmaceutycznych do stosowania miejscowego. Ich wiedza, doświadczenie i zaangażowanie są gwarancją najwyższej jakości wytwarzanych w firmie wyrobów.

Źróło i fot.: EMO-FARM

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ