Partner serwisu
28 lipca 2021

Anna Oborska

Kategoria: XVII Jesienne Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego

Dyrektor Generalny, Wiceprezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego poprowadzi Warsztaty legislacyjne: Jakie zmiany prawne czekają branżę kosmetyczną w najbliższym czasie.

Odpowiedzialna za budowanie strategii i rozwój Stowarzyszenia, które od 1992 roku zrzesza przedsiębiorców branży kosmetycznej i detergentowej, dostawców surowców i dystrybutorów. Prezes Polskiego Towarzystwa Chemików Kosmetologów.

Pełni funkcję Członka Zarządu europejskiej organizacji branżowej Cosmetics Europe i Członka Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Mydeł, Detergentów i Środków Czystości (A.I.S.E.). W latach 2013-2015 arbiter Komisji Etyki Reklamy, w latach 2015-2017 Członek Zarządu Rady Reklamy. Reprezentant Stowarzyszenia w Europejskiej Federacji Aerozolowej (FEA).

Przewodnicząca Komitetu Technicznego KT 335 ds.Detergentów PKN, Członek Komitetu Technicznego KT 334 ds. Produktów Kosmetycznych. Ekspert w międzynarodowych komitetach ISO/TC 217 i ISO/TC 91.

Reprezentowała polski przemysł kosmetyczny w Grupie Roboczej ds. Kosmetyków przy Komisji Europejskiej, prezentując stanowiska i uwagi branży. Była ekspertem w działających w Komisji Europejskiej grupach eksperckich ds. oceny bezpieczeństwa kosmetyków i ds. deklaracji marketingowych. W roku 2016 ukończyła trzyletni kurs oceny bezpieczeństwa produktów kosmetycznych, organizowany przez niemieckie IKW/DGK. Reprezentuje branżę kosmetyczną i detergentową w relacjach z przedstawicielami rządu i organizacjami pozarządowymi. Odpowiada za relację Stowarzyszenia z mediami.

Z wykształcenia chemik – kosmetolog. Pracę doktorską dotyczącą transportu przeznaskórkowego składników czynnych zawartych w kosmetykach obroniła w 2003 roku. Wieloletni wykładowca akademicki z zakresu chemii kosmetycznej i farmakognozji. Jest członkiem rad programowych czasopism branżowych, autorką ponad 150 artykułów opublikowanych w kraju i za granicą oraz prelegentem na wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ