Partner serwisu
03 września 2021

Elżbieta Budzisz

Kategoria: XVII Jesienne Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego

Prof. dr hab. n. farm. Elżbieta Budzisz opowie o Roli kannabinoidu CBD w kosmetykach i wiedzy studentów kierunków medycznych na jego temat.

Od prawie czterdziestu lat związana jest z Wydziałem Farmaceutycznym w Łodzi, gdzie przeszła wszystkie ścieżki kariery naukowej od stopnia doktora, doktora habilitowanego, po tytuł profesora, który otrzymała w 2011 roku. Jest współautorką ponad 125 publikacji naukowych w czasopismach o zasięgu międzynarodowym. Jest również współautorem dwóch podręczników dla kierunku Kosmetologii. Indeks oddziaływań jej dorobku wynosi  h = 20. Jest promotorem 12 zakończonych przewodów doktorskich oraz sześciu będących w trakcie realizacji. Pani profesor była recenzentem w ponad dwudziestu przewodach doktorskich i habilitacyjnych. Kilkakrotnie była stypendystką DAAD i odbyła staże naukowe w Wiedniu w zespole prof. Bernharda Kepplera oraz na Uniwersytecie Ludwiga Maximiliana w Monachium w zespołach prof. Klausa T. Wannera i prof. Ingo-Petera Lorenza.

Jej zainteresowania naukowe dotyczą dwóch obszarów: poszukiwania związków o aktywności przeciwnowotworowej i wpływu wybranych związków na parametry skóry. W tym drugim obszarze współpracuje z firmami przemysłu kosmetycznego, gdzie studenci kierunku Kosmetologii wykonują prace magisterskie i odbywają staże. 

Od 2005 roku pani profesor pełni funkcję kierownika Zakładu Chemii Surowców Kosmetycznych a od 2013 również kierownika Katedry Kosmetologii na Wydziale Farmaceutycznym w Łodzi. W latach 2016-2020 pełniła funkcję prodziekana dla kierunku Kosmetologia, którą pełni również drugą kadencję.

źródło: zasoby prelegentki
fot. zasoby prelegentki
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ