Partner serwisu
18 października 2022

Kierunek... zmiany

Kategoria: XVIII Jesienne Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego

O tym, co najważniejsze, aby na rynku nie zabrało leków i kosmetyków wysokiej jakości, mówili prelegenci zaproszeni do wygłoszenia prezentacji w panelu wprowadzającym XVIII Jesiennego Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego.

Kierunek... zmiany

O zmianach w przemyśle farmaceutycznym, które czekają sektor w najbliższym czasie i dłuższej perspektywie mówił Thomas Nothegger, dyrektor operacji przemysłowych Grupy Polpharma. – W czasie prezentacji w 2021 mówiłem o m.in. pandemii, obecnie jednym z ważnych czynników zmian jest także wojna w Ukrainie. Istotnymi tematami są ponadto regulacje, cyfryzacja, inflacja, ochrona środowiska, kryzys energetyczny. To one wpływają i będą wpływać na kształt i przyszłość branży – dodał. Prelegent mówił także o niekonwencjonalnych narzędziach, odpowiedziach na zaistniałą sytuację, poprawiających wydajność, obniżających koszty produkcji.

– Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego działa na rynku już 30 lat. Liczy 150 firm członkowskich, organizacja wciąż rośnie, co pokazuje potrzebę zrzeszania się przedsiębiorców. To cieszy, ponieważ regulacje wciąż się zmieniają, w bardzo szybkim tempie i trudno pojedynczym firmom samodzielnie za nimi nadążyć. W ten sposób możemy zdobywać tę wiedzę razem. To, co w tej chwili dzieje w Komisji Europejskiej, jest bardzo ważne dla sektora i jego przyszłości – mówiła Anna Oborska, dyrektor generalna PSPKiD. – Staramy się, abyśmy mieli swój głos w tych rozmowach – dodała.

O realizacji projektów inwestycyjnych i walidacji opowiedział Bartosz Kubiak, przedstawiciel firmy ECVALIDATION. Prelegent omówił proces projektu w środowisku regulowanym, a także trudności i możliwości rozwiązywania pojawiających się problemów.

Oscar Goldstein, przedstawiciel GEA, wygłosił referat "NexGen Press. One machine, many applications", prezentując nowoczesne rozwiazania proponowane przez firmę.

Adam Bogusławski z S.I.A. poruszył z kolei zagadnienie cyfrowej transformacji. W czasie wystąpienia próbował odpowiedzieć na pytanie, czym jest przemysł 4.0. i czy zrozumieliśmy 4. rewolucję przemysłową. Podkreślił, że ważne jest tu zrozumienie całości procesu i stworzenie mapy transformacji.

 

XVIII Jesienne Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego odbywa się 17-19.10.2022 w Gdyni. Honorowymi Gospodarzami wydarzenia są ZF Polpharma S.A. oraz Delia Cosmetics.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ