Partner serwisu
18 kwietnia 2016

Jak zdobyć 50 000 euro od firmy Bayer

Kategoria: Z życia branży

Masz pomysł na innowacyjny projekt w zakresie zdrowia, ale nie wiesz jak go zrealizować? Interesują Cię nowe technologie? Jeśli na oba powyższe pytania odpowiedziałaś/eś „tak”, zgłoś się do programu Bayer Grants4Apps.

Jak zdobyć 50 000 euro od firmy Bayer

Rozpoczęła się trzecia edycja programu Akcelerator Grants4Apps. Inicjatywa została przygotowana przez ekspertów firmy Bayer z myślą o wsparciu dla startupów z obszaru zdrowia i nowych technologii. Firma Bayer poszukuje startupów, których projekty z zakresu oprogramowania, sprzętu i technologii tworzą wartość dodaną dla lekarzy i pacjentów. W zeszłym roku do programu zgłosiło się 215 startupów z 48 krajów świata.

Chęć uczestnictwa w tegorocznej edycji programu wraz z krótkim opisem pomysłu należy zgłosić na adres: innov@bayer.com do 15 maja 2016 roku.

– Nie ma żadnych ograniczeń w kwestii zakresu tematycznego. Niezależnie od tego, czy mówimy o aplikacjach mobilnych czy usługach, urządzeniach mobilnych do przetwarzania danych, oprogramowaniu lub sprzęcie – podkreśla prezes Bayer w Polsce, Christophe Dumont. – W tym roku skupiamy się bardziej na projektach związanych z naszymi obszarami leczenia, takimi jak zdrowie kobiet, kardiologia, okulistyka, hematologia, onkologia i radiologia. Jesteśmy jednak również otwarci na projekty, które uwzględniają aspekt łączenia pacjentów i lekarzy w celu tworzenia dla nich wartości dodanej – uzupełnia.

Sto dni intensywnego wsparcia

Bayer wybierze 5 pomysłów na biznes o największym potencjale. Zwycięzcy przeniosą się do akceleratora innowacji Grants4Apps na kampusie Bayer w Berlinie na trzy i pół miesiąca (od sierpnia do grudnia 2016 roku). Akcelerator innowacji Bayer oferuje dedykowaną powierzchnię biurową dla każdego z pięciu startupów, gdzie nowo powstałe przedsiębiorstwa będą mogły pracować nad rozwojem swoich projektów i modeli biznesowych. W tym czasie Bayer zobowiązuje się zapewnić startupom wsparcie ze strony doświadczonych menadżerów jako trenerów wraz z intensywnym doradztwem ze strony zewnętrznych przedsiębiorców. Każda z nowo powstałych firm otrzyma również wsparcie finansowe w wysokości do 50,000 euro.

Pionierskie aplikacje do diagnozowania, leczenia i zapobiegania

Nowoczesne rozwiązania informatyczne zmieniły obraz współczesnej medycyny. Mobilne aplikacje i usługi, mobilne urządzenia do przetwarzania danych, produkty medyczne i zestawy do diagnozy odgrywają coraz większą rolę przy profilaktyce zdrowia, w trakcie diagnozy i leczenia pacjentów. Dzięki programowi Grants4Apps™ firmy Bayer możliwe jest wsparcie oraz długofalowa współpraca z najbardziej obiecującymi projektami z obszaru opieki zdrowotnej.

Więcej o programie https://www.grants4apps.com/berlin/

Źródło: Bayer

Fot. freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ