Partner serwisu
01 sierpnia 2016

Zmiany w składzie zarządu BIOMED-LUBLIN

Kategoria: Ludzie farmacji

29 lipca br. Waldemar Sierocki złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu. Stanowisko prezesa zarządu zostało powierzone Andrzejowi Stachnikowi - menedżerowi o wieloletnim doświadczeniu w branży farmaceutycznej.

Zmiany w składzie zarządu BIOMED-LUBLIN

Rada Nadzorcza Spółki oraz Zarząd w komunikacie giełdowym podkreśliły wkład Waldemara Sierockiego w wieloletni rozwój Spółki oraz w proces zatwierdzenia układu przez zgromadzenie wierzycieli w postepowaniu restrukturyzacyjnym.

W latach 2008-2010 pod kierownictwem prezesa W. Sierockiego w Spółce przeprowadzono gruntowną modernizację wytwórni leków, dostosowując procesy wytwarzania leków do międzynarodowych standardów GMP i prawa UE. W tym samym czasie zharmonizowano dokumentację rejestracyjną wszystkich wytwarzanych leków. Wymienione działania Zarządu kierowanego przez Prezesa Sierockiego uratowały przejętą w 2007 roku Spółkę przed eliminacją z rynku z powodu braku dostosowania do norm unijnych po akcesji Polski do UE.

- Zasługi Waldemara Sierockiego dla Biomed-Lublin, polskiego rynku farmaceutycznego i bezpieczeństwa zdrowotnego Polski są nieocenione. Jego zaangażowanie i upór w dążeniu do celu ocaliły spółkę przed grożącym jej ryzykiem, a jego wizja przybliżyła Polskę do niezależności od dostaw leków krwiopochodnych z zagranicy – podkreśla Dariusz Kucowicz, Przewodniczący Rady Nadzorczej BIOMED-LUBLIN WSiS S.A. – Liczę na dalsze wsparcie Pana Sierockiego, w takim zakresie jaki będzie możliwy – dodaje.

Na stanowisko prezesa zarządu Spółki Rada Nadzorcza BIOMED-LUBLIN powołała Pana Andrzeja Stachnika. Posiada on wieloletnie doświadczenie w branży farmaceutycznej.

- Przed Panem Andrzejem Stachnikiem stawiamy ambitne cele. Wynikają one nie tylko z zobowiązań podjętych przez spółkę w ramach układu z wierzycielami, czy strategicznych celów Spółki. Uniezależnienie Polski od pojawiających się systematycznie niedoborów leków krwiopochodnych jest w interesie nas wszystkich. Będzie możliwe jedynie dzięki kontynuacji projektu budowy Zakładu Frakcjonowania Osocza. Wierzę, że spółka jest w stanie wykonać zobowiązania wynikające z układu z wierzycielami, a w dalszej kolejności realizować ambitne cele Spółki – mówi Dariusz Kucowicz, Przewodniczący Rady Nadzorczej BIOMED-LUBLIN WSiS S.A.

Źródło: Biomed Lublin

Fot. freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ