Partner serwisu
11 lipca 2017

Magdalena Tomaszewska pokieruje rozwojem Polskiej Grupy Farmaceutycznej

Kategoria: Ludzie farmacji

Magdalena Tomaszewska została Prezesem Zarządu Polskiej Grupy Farmaceutycznej. Nowa Prezes pokieruje dalszym rozwojem firmy, która jest częścią Pelion S.A. i równocześnie jednym z najnowocześniejszych i największych dystrybutorów leków w Europie Środkowej. 

Magdalena Tomaszewska pokieruje rozwojem Polskiej Grupy Farmaceutycznej

Jako Prezes Zarządu Polskiej Grupy Farmaceutycznej Pani Magdalena Tomaszewska skupi się przede wszystkim na dalszym umacnianiu pozycji Spółki na wymagającym i konkurencyjnym rynku ochrony zdrowia oraz na skutecznej realizacji spójnej i długofalowej strategii rozwoju firmy. Pani Prezes będzie dążyć, by marka PGF niezmiennie była synonimem rzetelnej i bezpiecznej dystrybucji farmaceutycznej oraz  najwyższej jakości i kompleksowości usług skierowanych do Aptek i Pacjentów w Polsce. W swojej pracy Prezes Tomaszewska będzie ściśle współpracować ze wszystkimi środowiskami działającymi w rynku leków w Polsce – Aptekami, Producentami, Organizacjami Branżowymi i Społecznymi – w oparciu o zaufanie i przejrzystość działań, którymi zawsze kieruje się Polska Grupa Farmaceutyczna.

Magdalena Tomaszewska ukończyła Wydział Farmacji Akademii Medycznej w Warszawie oraz studia MBA w International School of Management w Warszawie. Od początku kariery zawodowej związana jest z branżą farmaceutyczną. Pracowała dla największych światowych firm producenckich, takich jak Pfizer, Novartis, J&J czy Ratiopharm. Od roku 2010 związana była z Glenmark Pharmaceuticals, gdzie w ostatnich latach pełniła funkcję Prezesa na rynki Europy, Rosji, Ameryki Południowej i Azji, z siedzibą w Pradze i Londynie. 

Pani Magdalena Tomaszewska ma wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie w zarządzaniu strategicznym i operacyjnym w branży farmaceutycznej. Specjalizuje się w optymalizacji procesów i zasobów biznesowych, komunikacji oraz budowaniu sieci współpracy. 

Ogromna wiedza i doświadczenie Pani Magdaleny Tomaszewskiej, zdobyte w renomowanych firmach z branży farmaceutycznej na rynku polskim i za granicą, niewątpliwie przyczynią się do realizacji ambitnych wyzwań, przed jakimi stoi Polska Grupa Farmaceutyczna. Te kompetencje, w połączeniu z wykształceniem farmaceutycznym Magdaleny, mają ogromne znaczenie dla zrozumienia dzisiejszych potrzeb Aptek w Polsce, zapewnienia najwyższej jakości usług i wspólnego działania na rzecz polskich Pacjentów – powiedział Prezes Peliona, Jacek Szwajcowski.

Polska Grupa Farmaceutyczna jest jednym z najnowocześniejszych i największych dystrybutorów leków w Europie Środkowej

Ma prawie 700 dostawców, ponad 10 tys. obsługiwanych aptek, niemal 19 tys. pozycji asortymentowych, a także milion opakowań leków, które każdego dnia opuszczają magazyny firmy w całej Polsce, by – zgodnie z misją Polskiej Grupy Farmaceutycznej – „Pacjent mógł zawsze otrzymać niezbędny lek”. Spółka została założona w 1990 roku. Należy do Pelion S.A.

27 lat wiedzy i doświadczenia, ugruntowana pozycja rynkowa, wykwalifikowani Pracownicy, a także nowoczesna i centralnie zarządzana infrastruktura logistyczna oraz magazynowa, spełniająca rygorystyczne wymogi Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej – to wszystko stanowi mocny i stabilny fundament, w oparciu o który Polska Grupa Farmaceutyczna odpowiedzialnie rozwija się, realizując misję troski o pełną dostępność leków dla Pacjentów, wspierając pracę swoich Partnerów i Klientów, a także aktywnie uczestnicząc w kształtowaniu nowoczesnego systemu ochrony zdrowia w Polsce.

 

Źródło: Informacja prasowa

Fot.: 123rf.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ