Partner serwisu
29 sierpnia 2016

Andrzej Stachnik przejmuje stery w Biomed-Lublin

Kategoria: Ludzie farmacji

1 sierpnia 2016 roku Pan Andrzej Stachnik objął stanowisko Prezesa Zarządu Biomed-Lublin. Rada Nadzorcza powierzyła mu zadanie opracowania i wdrożenia nowej strategii firmy.

Andrzej Stachnik przejmuje stery w Biomed-Lublin

– Biomed-Lublin to jedna z pereł polskiego rynku farmaceutycznego A jednocześnie spółka o strategicznym znaczeniu dla zdrowa publicznego. Obecna jej sytuacja jest, stabilna ale wymagająca, a wynika to z wpływu niekorzystnych czynników zewnętrznych – mówi Andrzej Stachnik, Prezes Zarządu Biomed-Lublin. – Dzięki dotychczasowemu zaangażowaniu całego zespołu, spółka jest w stanie w niezakłócony sposób prowadzić działalność, dalej się rozwijać i realizować zobowiązania wobec swoich partnerów. Teraz naszym zadaniem będzie wyprowadzenie firmy na pełne morze. Nasza sytuacja jest ustabilizowana, wiemy gdzie są rafy i mielizny, teraz czas na przygotowanie strategii działania w dłuższym horyzoncie czasowym – podkreśla.

Andrzej Stachnik

Jest absolwentem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz uczestnikiem programu MBA Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie im. Fryderyka Skarbka. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży farmaceutycznej. W latach 1991-2007 pełnił funkcję Prezesa Zarządu ACP Pharma, w latach 2007‑2008 był zatrudniony na stanowisku Dyrektora ds. Rozwoju Międzynarodowego przez holenderską Grupę Kapitałową Mediq. W latach 2009-2016 Członek Zarządu i Dyrektor Handlowy firmy farmaceutycznej SymPhar Sp. z o.o. Pełni funkcję Prezesa Związku Pracodawców Hurtowni Farmaceutycznych.

– Wieloletnie doświadczenie branżowe oraz wysokie kompetencje zarządcze zaważyły na decyzji Rady Nadzorczej o powierzeniu Pani Andrzejowi Stachnikowi funkcji prezesa zarządu. Uważam, że jest odpowiednią osobą do realizacji ambitnych celów spółki w obecnej, wymagającej sytuacji – mówi Dariusz Kucowicz, Przewodniczący Rady Nadzorczej Biomed-Lublin.

Źródło: Biomed Lublin

Fot. freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ