Partner serwisu
26 września 2016

Maciej Wieczorek, Celon Pharma SA: Potrzebowaliśmy paliwa...

Kategoria: Z życia branży

W zakończonej właśnie pierwszej publicznej ofercie Celon Pharma S.A. pozyskała zakładane 245 mln zł brutto. To największa oferta publiczna w tym roku na polskim rynku kapitałowym.

Maciej Wieczorek, Celon Pharma SA: Potrzebowaliśmy paliwa...

Akcjonariusze nabyli w drodze oferty publicznej tylko ok. 33% kapitału spółki, co daje im jednocześnie 25% udziału w głosach na Walnym Zebraniu Akcjonariuszy. Większościowym udziałowcem i Prezesem Zarządu Spółki pozostaje nadal dr Maciej Wieczorek, a organem odpowiedzialnym za rozwój strategii spółki oraz głównym decydentem - Zarząd w składzie dotychczasowym.

Mamy doświadczenie, kompetencje i jasną wizję przyszłości. Potrzebowaliśmy paliwa, które przyśpieszy realizację naszych ambitnych planów związanych z ekspansją zagraniczną naszych produktów oraz rozwojem projektów innowacyjnych. IPO i debiut giełdowy jest elementem realizacji długoterminowego planu, którego fundamenty budowaliśmy od początku działalności firmy. Nasz model biznesowy jest skuteczny i od lat przynosi efekty. Naszym nadrzędnym celem jest rozwój i produkcja specjalistycznych leków recepturowych będących odpowiedzią na niezaspokojone potrzeby kliniczne - mówi Maciej Wieczorek, Prezes Zarządu Celon Pharma S.A. 

O sukcesie oferty świadczy fakt, że inwestorzy wyrazili chęć zakupu akcji Spółki łącznie za ponad 1,5 mld zł., w tym w transzy detalicznej prawie 2,5 tys. inwestorów złożyło zapisy o wartości ponad 180 mln.

Inwestorzy z dużym entuzjazmem odnieśli się do strategii naszej spółki, gremialnie deklarując chęć objęcia akcji. Jest to istotne również z uwagi na fakt, że mamy do czynienia z dość niepewnymi  warunkami na rynku kapitałowym. Tym bardziej cieszymy się z sukcesu pierwszej oferty publicznej naszych akcji - podkreśla Maciej Wieczorek

Celon Pharma S.A. będzie pierwszą spółką biofarmaceutyczną specjalizującą się jednocześnie w opracowywaniu, wytwarzaniu i wprowadzaniu na rynek specjalistycznych leków generycznych, a także prowadzącą badania nad innowacyjnymi terapiami, notowaną na GPW w Warszawie.

Źródło: informacja prasowa
Fot. 123rf.com

 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ