Partner serwisu
20 grudnia 2016

Croma-Pharma umacnia swoją pozycję lidera innowacji w dziedzinie dermatologii funkcjonalnej

Kategoria: Z życia branży

Spółka zapewniła sobie prawa wyłącznego dystrybutora na 11 ważnych rynkach preparatu UNIVERSKIN, najbardziej innowacyjnej koncepcji w zakresie spersonalizowanej pielęgnacji skóry.

Croma-Pharma umacnia swoją pozycję lidera innowacji w dziedzinie dermatologii funkcjonalnej

UNIVERSKIN - czerpiący z osiągnięć nowoczesnej nauki, przepisywany przez lekarzy preparat do pielęgnacji skóry, który łączy w sobie cechy kosmetyków do pielęgnacji i produktów stosowanych w dermatologii funkcjonalnej. Spersonalizowany preparat do pielęgnacji skóry UNIVERSKIN jest z powodzeniem stosowany przez dermatologów, chirurgów plastycznych i lekarzy medycyny estetycznej w 23 krajach świata.

Dążąc do dalszego rozwijania swojej działalności w zakresie terapii dermatologicznych, austriacka spółka Croma-Pharma GmbH zawarła kompleksową umowę licencyjno-dystrybucyjną z francuską firmą UNIVERSKIN SAS. Według wielu ekspertów z branży UNIVERSKIN to najbardziej innowacyjna, spersonalizowana koncepcja w zakresie pielęgnacji skóry obecnie dostępna na rynku. Terapia UNIVERSKIN jest już z powodzeniem stosowana przez ponad 500 dermatologów we Francji, jak również w 23 krajach na całym świecie.

Umowa przewiduje przynajmniej ośmioletnią współpracę. Wyłączne prawa licencyjne i dystrybucyjne w odniesieniu do wszystkich produktów UNIVERSKIN dotyczą krajów europejskich, a ściślej Niemiec, Austrii, Francji, Polski, Hiszpanii, Portugalii i Holandii oraz niektórych krajów innych kontynentów, takich jak Australia, Kanada i Brazylia. Za pozyskanie tych praw Croma-Pharma zapłaciła wiele milionów euro, jednak dokładna kwota transakcji nie została ujawniona. Umowa wchodzi w życie 1 stycznia 2017 r.

W ramach swojej marki premium Princess®, która dystrybuowana jest wyłącznie za pośrednictwem dermatologów i w aptekach, Croma-Pharma oferuje kompleksową linię produktów w zakresie nieinwazyjnej i minimalnie inwazyjnej medycyny estetycznej. Oferta firmy obejmuje produkty na bazie kwasu hialuronowego, takie jak wypełniacze śródskórne, nici do liftingu, maseczki na twarz, serum i seria True Hyaluron. Obecnie w Europie i USA prowadzone są zakrojone na szeroką skalę badania w zakresie zatwierdzenia nowego produktu marki Croma opartego na botulinie, którego dopuszczenie do obrotu prawdopodobnie nastąpi w 2019 r. Jeśli chodzi o lekarzy, Croma oferuje pełny zakres znaczących terapii dermatologicznych z jednego źródła i nagradzanej jakości „Made in Austria” („wszystko pod jedną marką”). Linia produktów Princess® z dziedziny medycyny estetycznej została opracowana i jest produkowana przez Croma-Pharma GmbH w siedzibie firmy w Leobendorf, niedaleko Wiednia.

Wyjątkowe połączenie hialuronowych wypełniaczy, nici do liftingu, preparatów botulinowych i nowoczesnych produktów do pielęgnacji skóry zapewnia dostosowane do indywidualnych potrzeb i długotrwałe rezultaty w zakresie minimalnie inwazyjnych medycznych terapii ograniczających efekty starzenia.

Dr Charalampos Arampatzis, dyrektor generalny i współwłaściciel UNIVERSKIN SAS: – Dzięki tej obiecującej współpracy z Croma-Pharma usprawniamy swoją strukturę sprzedaży na ważnych rynkach i znacząco podnosimy wartość handlową UNIVERSKIN, korzystając z wysoko cenionej wiedzy tej rodzinnej firmy, której działalność bazuje na innowacjach.

Mgr farm. Andreas Prinz, dyrektor generalny i współwłaściciel Croma-Pharma GmbH: – Dzięki UNIVERSKIN możemy wprowadzić do swojej oferty najbardziej innowacyjną koncepcję w zakresie spersonalizowanej pielęgnacji skóry oraz wyjątkowy system edukacji medycznej. W ten sposób Croma-Pharma umacnia swoją pozycję czołowego innowatora w zakresie nieinwazyjnej i minimalnie inwazyjnej medycyny estetycznej.

 

 

Źródło: PAP

fot.: 123rf.com/zdjęcie ilustracyjne

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ