Partner serwisu
01 lutego 2017

Zdążyć z Pomocą

Kategoria: Z życia branży

19 grudnia 2016r. w Ośrodku Rehabilitacji Amicus w Warszawie odbyło się spotkanie Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i firmy Teva Pharmaceuticals, które było finałem akcji TEVACTIVE. W wyniku zapoczątkowanej przez pracowników inicjatywy, będącej realizacją sportowej pasji, firma Teva Pharmaceuticals przekazała Fundacji profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny INNOWALK PRO SMALL, który będzie wspierał małych pacjentów w powrocie do sprawności.

Zdążyć z Pomocą

W spotkaniu uczestniczył Prezes Fundacji Stanisław Kowalski, a swoje podziękowania dla fundatorów przekazała także prezydent Fundacji, Beata Tyszkiewicz. Podczas spotkania miało miejsce oficjalne przekazanie sprzętu, a także prezentacja jego działania.

W inicjatywę TEVACTIVE zaangażowało się 165 pracowników Teva Pharmaceuticals. W trakcie indywidualnych treningów – marszu, biegu, jazdy na rowerze czy rolkach- z pomocą specjalnej aplikacji do rejestrowania wyników, zbierali kilometry, które następnie Teva zamieniła na złotówki, w systemie 1km =1 zł (w przypadku jazdy na rowerze 1km=0,50 gr). W ciągu roku trwania akcji udało się zebrać kwotę 112 870 zł, za którą zakupione zostało specjalne urządzenie do reedukacji chodu INNOWALK PRO SMALL.,To trzecie takie urządzenie w Polsce a pierwsze, które posłuży podopiecznym Fundacji.

– Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą", z którą jestem związana od lat, zrzesza już ponad 30 tysięcy chorych i niepełnosprawnych dzieci z całego kraju. Z myślą o nich uruchomiliśmy trzy ośrodki rehabilitacyjne w Warszawie - AMICUS, BIOMICUS i CEMICUS. Potrzeby są jednak cały czas ogromne, dlatego wielkie podziękowania należą się firmie TEVA i jej pracownikom, którzy nie szczędząc wysiłku, przekuwali kilometry na złotówki. Dzięki nim nasz Ośrodek Rehabilitacji AMICUS będzie mógł się poszczycić nowoczesnym sprzętem rehabilitacyjnym. To udowadnia, że w niesieniu pomocy najważniejszą rolę odgrywa współpraca oraz że nic nie integruje lepiej i nie przynosi większej satysfakcji niż spowodowanie szczerego uśmiechu na twarzy dzieci. – mówi Beata Tyszkiewicz, Prezydent Wspólnoty „Zdążyć z Pomocą”.

Teva Pharmaceuticals w swoich działaniach już od dawna wspiera lokalne społeczności i fundacje działające w obszarze szeroko pojętej opieki zdrowotnej. Budowanie i wspieranie zdrowego stylu życia wśród swoich pracowników i ich rodzin jest jedną z misji firmy, która jest realizowana także poprzez organizowanie badań przesiewowych, warsztatów zdrowia i wielu innych aktywności. 

 

 

Źródło i fot.: teva.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ