Partner serwisu
17 lutego 2017

Takeda wspiera badania w dziedzinie immuno-onkologii

Kategoria: Z życia branży

Takeda Pharmaceutical Company Limited (TSE: 4502) oraz Koch Institute for Integrative Cancer Research (Instytut Zintegrowanych Badań nad Nowotworami im. Davida H. Kocha) przy MIT wspólnie ogłosili, że Takeda wesprze przełomowe badania z zakresu immuno-onkologii prowadzone w Instytucie Kocha. Przez następne dwa lata dotacja w wysokości 1 miliona USD pomoże - w oparciu o badania prowadzone aktualnie przez Instytut - zbadać rolę odpowiedzi immunologicznej w nowotworach i opracować potencjalne nowe metody leczenia.

Takeda wspiera badania w dziedzinie immuno-onkologii

– Takeda przyjmuje innowacje w nauce wywodzące się zarówno z naszej organizacji jak i spoza niej, a w ramach naszego zaangażowania na rzecz pacjentów chorujących na nowotwory chcemy wspierać instytucje akademickie, które prowadzą badania w dziedzinie immuno-onkologii – powiedział Dr Christopher Arendt, kierujący badaniami immunologicznymi w Takedzie. – Zachęciły nas przełomowe, prowadzone aktualnie przez Instytut Kocha prace z zakresu immuno-onkologii, która stanowi dla Takedy priorytetowy obszar uwagi i jest jednym z prawdopodobnie najistotniejszych przełomów w badaniach nad nowotworami w ciągu ostatnich kilku lat. Zaangażowanie Instytutu Kocha na rzecz synergii nauk przyrodniczych i inżynierii daje wyjątkowe możliwości pozwalające rozwinąć tę ekscytującą dziedzinę – dodał.
 


– Instytut Kocha został utworzony, aby promować to, co najlepsze w nauce i inżynierii, w celu opracowania nowych metod walki z nowotworami. Immuno-onkologia stanowi istotny obszar, na którym skupiają się nasze wysiłki, jesteśmy wdzięczni Takedzie za wsparcie na tym ważnym polu badań – powiedział Dr Tyler Jacks, dyrektor Instytutu Kocha.


 
Naukowcy z Instytutu Kocha badają związek między systemem odpornościowym a nowotworami w modelach zwierzęcych i u ludzi, aby poprawić odpowiedź immunologiczną na nowotwory. Instytut Kocha pracuje nad rozwojem nowych narzędzi do dostarczania leków, nowych metod do analizy komórkowych odpowiedzi immunologicznych i terapii opartych o wrodzoną, jak i nabytą odpowiedź immunologiczną, w tym szczepionek leczniczych i profilaktycznych, a także - za pośrednictwem najnowocześniejszych metod inżynierii białek - opracowaniem przeciwciał leczniczych.

 

 

Źródło: takeda.com.pl

fot.: 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ