Partner serwisu
17 marca 2017

Drużyna Polfarmex S.A. pobiegnie dla „Matki Polki”

Kategoria: Z życia branży

1 kwietnia rusza „I Bieg Charytatywny ICZMP RUN”. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na sprzęt medyczny, ratujący życie małym pacjentom Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Gościem specjalnym biegu będzie Wanda Panfil, lekkoatletka, mistrzyni  świata w maratonie.

 Drużyna Polfarmex S.A. pobiegnie dla „Matki Polki”

Środki pochodzące od sponsorów oraz pozyskane z opłat rejestracyjnych uczestników biegu, ICZMP przeznaczy m.in. na kontynuację remontów w placówce oraz zakup sprzętu medycznego dla dzieci z wadami wrodzonymi, które przyszły na świat w „Matce Polce”.

Czynny udział w biegu weźmie Wanda Panfil, lekkoatletka i maratonka, złota medalistka Mistrzostw Świata z Tokio w 1991 roku i zarazem  jedyna w historii polskiego sportu mistrzyni świata w biegu maratońskim. Zwyciężała w prestiżowych maratonach w Londynie, Nowym Jorku, Bostonie czy Nagoi. Jest 14-krotną mistrzynią Polski w biegach długich oraz 9-krotną rekordzistką kraju na dystansie 3000, 5000 i 10 000 m. Podczas „I Charytatywnego Biegu ICZMP RUN” Wanda Panfil gościnnie pobiegnie w drużynie Polfarmex Running Team.

– „ICZMP RUN” to doskonała okazja, aby połączyć aktywną formę spędzenia wolnego czasu ze wspaniałym celem. Dla wprawionego biegacza dystans 5 km to niedużo. Mali podopieczni Instytutu, aby w pełni móc cieszyć się zdrowiem, mają do pokonania o wiele dłuższą drogę. Gorąco zachęcam do udziału w biegu – mówi Marek Wośko, wiceprezes Zarządu Polfarmex S.A.

Szczegółowe informacje o biegu oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie www.iczmp.edu.pl

Polfarmex S.A. znalazł się w gronie sponsorów wydarzenia.

 

 

Źródło i fot.: informacja prasowa

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ