Partner serwisu
08 czerwca 2017

Jarosław Król został nowym prezesem Polfy Tarchomin S.A.

Kategoria: Z życia branży

Od 1 czerwca najstarsza firma farmaceutyczna w Polsce ma nowego prezesa. Jarosław Król został wybrany na stanowisko Prezesa Zarządu w konkursie, do którego zgłosiło się kilkudziesięciu kandydatów.

 

Jarosław Król został nowym prezesem Polfy Tarchomin S.A.

Jarosław Król ma 47 lat. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studia doktoranckie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Jego kariera związana jest głównie z wieloletnią pracą w bankach krajowych i zagranicznych. Przez ostatnich siedem lat obejmował stanowisko Dyrektora Biura Sektora Publicznego w Banku Pekao S.A., gdzie kierował zespołem odpowiedzialnym, m.in. za zapewnienie finansowania dla dużych i skomplikowanych projektów inwestycyjnych takich jak lotniska, infrastruktura sportowa czy transport publiczny.

Wcześniej pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego Banku Gospodarstwa Krajowego, gdzie zajmował się organizacją pionu sprzedażowo-produktowego, a także był odpowiedzialny za sprzedaż i sieć oddziałów.

W ostatnich latach pomagał też w restrukturyzacji zadłużonych przedsiębiorstw, która polegała na opracowaniu i wdrożeniu strategicznych projektów w obszarach operacyjnych, finansowych, sprzedażowych i kadrowych. Wszystkie procesy naprawcze udało się wdrożyć z powodzeniem bez konieczności przeprowadzania redukcji zatrudnienia.

Jego priorytetem w Polfie Tarchomin S.A. na najbliższy czas jest opracowanie kompleksowej strategii rozwoju i finansowania, której jednymi z elementów będą analiza i ocena już trwających oraz przyszłych potencjalnych projektów inwestycyjnych, poszerzenie współpracy handlowej z kluczowymi kontrahentami oraz optymalizacja procesów prowadzonych w spółce.

Nowy prezes zamierza też zacieśnić współpracę z najlepszymi ośrodkami badawczymi i medycznymi w regionie, a także z innymi koncernami farmaceutycznymi oraz wykorzystać dostępne wsparcie finansowe pochodzące z funduszy unijnych oraz z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

 

Źródło i fot.: Informacja prasowa

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ