Partner serwisu
03 listopada 2017

Jakie innowacje wprowadza Venair?

Kategoria: Aktualności

Venair zajmuje się produkcją i projektowaniem elastycznych połączeń silikonowych dla rynku farmaceutycznego, chemicznego, biotechnologicznego, spożywczego oraz kosmetycznego. Swoje portfolio firma powiększyła o szereg ciekawych rozwiązań dla wielu gałęzi przemysłu.

Jakie innowacje wprowadza Venair?

Firma Venair wprowadziła do swojej oferty węże silikonowe w jakości Vensil®Pharma, które wychodząc na przeciw wymaganiom przemysłu farmaceutycznego i biofarmaceutycznego zapewniają ich wyższą wydajność i lepsze właściwości. Nowością w ofercie jest również rodzina Vena® SIL 650/V LASTIC, gdzie można uzyskać jeszcze mniejszy promień gięcia węża w porównaniu do rozwiązania standardowego. Kolejną innowacją są węże termoplatyczne z PSP do przesyłu agresywnych płynów oraz w wersji z TPE pozwalające na ich spawanie, czy zgrzewanie na ciepło. Venair oferuje również możliwość laserowego znakowania węży transparentnych oraz oznaczanie węży czy złącz QR kodem.

Bardzo popularne na rynku są również rękawy silikonowe, które umożliwiają swobodny spadek przesyłanego produktu oraz jego wizualizację. Mogą również w niewielkim stopniu kompensować wibracje i różnice poziomów, tak jak bardziej profesjonalne rozwiązania przy takich aplikacjach, które również wykonuje Venair.

W tym roku i w zeszłym dużym powodzeniem cieszyły się węże ogrzewane, które utrzymują stałą temperaturę przesyłanego produktu. Węże te pracują w paru zakładach farmaceutycznych, w miejscu gdzie na odcinku elastycznym musimy utrzymać stałą temperaturę przesyłanego produktu. Np. na pastylkarkach, czy podczas procesu produkcji gliceryny czy czopków – stwierdza Sales Manager Venair.

Jak zauważa Magdalena Kromolicka-Rajewska, Sales Manager Venair, 80% firm farmaceutycznych w Polsce wykorzystuje węże firmy Venair. Nowością dla zakładów farmaceutycznych są złącza formowane, które wykonane są z silikonu. Złącza te są zintegrowane razem z uszczelką.

W naszej ofercie posiadamy wiele ciekawych rozwiązań ponieważ dostosowujemy je do potrzeb klienta. Po uzyskaniu szczegółowej informacji o warunkach pracy danego połączenia jesteśmy w stanie produkt tak zmodyfikować, żeby spełniał żądane parametry i zoptymalizował proces produkcyjny– dodaje.

Rozmawiała Karolina Jakubiec

fot. venair.com.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ