Partner serwisu
13 lutego 2018

Szansa na lepszy dostęp do terapii lekowych

Kategoria: Aktualności

W dniu 3 marca 2017 r. w Warszawie przedstawiciele resortów zdrowia Chorwacji, Litwy, Polski, Słowacji i Węgier podpisali Memorandum o Porozumieniu w zakresie współpracy w obszarze przystępnych cen leków (Memorandum of understanding on cooperation in the field of fair and affordable pricing of medicinal products).

Szansa na lepszy dostęp do terapii lekowych

Celem inicjatywy jest poprawa dostępu do skutecznych i bezpiecznych leków, w szczególności innowacyjnych terapii.

Na obecnym etapie prac dokonano wstępnych uzgodnień w zakresie procedury wspólnych negocjacji i wyboru leków, które mogą zostać objęte pilotażowym wspólnym procesem negocjacyjnym. Negocjacje będą miały charakter konsultacji technicznych pomiędzy przedstawicielami inicjatywy fair and affordable pricing (FaAP) oraz zaproszonymi do rozmów firmami farmaceutycznymi i będą zmierzały do wypracowywania założeń długookresowej strategii rozwoju dostępności produktów leczniczych w wybranym obszarze terapeutycznym.

Inicjatywa umożliwi pogłębienie współpracy pomiędzy krajami inicjatywy FaAP w zakresie zagadnień refundacyjno – cenowych, co może prowadzić do zwiększenia dostępności skutecznych i bezpiecznych terapii lekowych, a w konsekwencji do poprawy stanu zdrowia społeczeństwa.

źródło: mz.gov.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ