Partner serwisu
11 kwietnia 2018

Najchętniej czytane artykuły Kancelarii Czyżewscy w I kwartale, to....

Kategoria: Czyżewscy Kancelaria Adwokacka

Co tydzień na portalu kierunekFARMACJA.pl publikujemy artykuły Kancelarii Adwokackiej Czyżewscy, w których poruszane zostają bieżące zagadnienia prawne dotyczące branży farmaceutycznej. Które publikacje autorstwa kancelarii były najchętniej czytane w I kwartale 2018 roku?

Najchętniej czytane artykuły Kancelarii Czyżewscy w I kwartale, to....

Top 5 artykułów Kancelarii Czyżewscy w I kwartale 2018 roku: 

Począwszy od dnia 25 maja 2018 r. każdy przedsiębiorca prowadzący aptekę będzie zobowiązany do stosowania przepisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (dalej: „RODO”).

W lipcu b.r. powołana została Krajowa Organizacja Weryfikacji Autentyczności Leków (KOWAL); fundację (bo w takiej formie prawnej została utworzona polska NMVO) powołały dwie polskie organizacje przedsiębiorców (INFARMA oraz Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego) wraz ze Stowarzyszeniem Importerów Równoległych Produktów Leczniczych oraz Naczelną Izbą Aptekarską. Można zatem stwierdzić, że przygotowania do wdrożenia w Polsce NMVS, czyli Krajowego Systemu Weryfikacji Autentyczności Leków, weszły w decydującą fazę. Warto zatem przypomnieć, czym jest System i na czym będzie polegało jego wdrożenie.

Wydatki na leki skutecznie uszczuplają domowy budżet. Sprawa komplikuję się jeszcze bardziej w przypadku, gdy określone osoby zmuszone są do stałego przyjmowania medykamentów, z uwagi na występujące dolegliwości zdrowotne. Trzeba jednak pamiętać, iż częściową rekompensatą negatywnych skutków finansowych stałego przyjmowania produktów leczniczych może być skorzystanie z prawa do odliczenia wydatków z nimi związanych w ramach tzw. odliczeń podatkowych. Zatem kto i na jakich zasadach jest uprawniony do pomniejszenia należnego podatku?

Prace nad wdrożeniem Zintegrowanego Systemu Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi („ZSMOPL”) trwają od początku 2017 r. i podzielone zostały na dwa etapy.

Z dniem 1 stycznia 2017 r. weszły w życie przepisy dotyczące funkcjonowania Systemu Obsługi List Refundacyjnych („SOLR”) (wprowadzone ustawą o zmianie ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia oraz niektórych innych ustaw[1], „Ustawa”).

****

Wszystkie teksty Kancelarii Adwokackiej dostępne TUTAJ.

Nie chcesz przegapić kolejnego artykułu? Zapisz się na naszego newslettera.

fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ