Partner serwisu
18 maja 2018

BIOTON S.A. sprzedaje SciGen Ltd

Kategoria: Aktualności

BIOTON S.A. – spółka biotechnologiczna oferująca kompleksowe rozwiązania w dziedzinie diabetologii – z sukcesem zakończył zapowiedziany już pod koniec ubiegłego roku proces pozyskania inwestora dla zależnej spółki dystrybucyjnej SciGen Ltd. W ramach zawartej umowy inwestycyjnej wszystkie akcje SciGen będące w posiadaniu BIOTON nabędzie Yifan International Pharmaceutical Co.

BIOTON S.A. sprzedaje SciGen Ltd

Łączna wartość transakcji wynosi 56,68 mln USD, w tym 26,78 mln USD to cena pakietu akcji SciGen. Niniejsza transakcja odzwierciedla założenia Analizy Opcji Strategicznych przedstawionej zarządowi BIOTON przez KPMG pod koniec ubiegłego roku.

W ramach transakcji BIOTON nabędzie od SciGen prawa do prowadzenia działalności dystrybucyjnej na szeregu rynków, głównie Azji Wschodniej, gdzie dotychczas działał poprzez sprzedawaną właśnie spółkę zależną, oraz prawa do szeregu znaków towarowych SciLin. SciGen spłaci część swojego zadłużenia wobec BIOTONU w kwocie 29,9 mln USD z tytułu udzielonej przed laty pożyczki, a jej pozostała część zostanie umorzona.

Ostatnie kilka miesięcy upłynęło pod znakiem poszukiwań potencjalnego inwestora dla SciGen

Konsolidacja podmiotów dystrybucyjnych na rynku farmaceutycznym dotyczy obecnie przede wszystkim producentów i praw własności intelektualnej. Udało nam się jednak zainteresować SciGenem podmioty, z których finalnie jeden złożył ofertę spełniającą nasze oczekiwania – zarówno co do kluczowych warunków założonych przez BIOTON jako cele tej transakcji, terminu, jak i jej finalnej wartości. Sprzedaż SciGenu jest kamieniem milowym w procesie strategicznej reorganizacji BIOTONU i uwalnia potencjał do dalszej budowy zintegrowanego systemu opieki diabetologicznej. Pozyskane dzięki transakcji środki umożliwią spółce spłatę części zadłużenia i zasilą kapitał obrotowy, co korzystnie wpłynie na sytuację płynnościową BIOTONU i w bardzo istotny sposób ograniczy koszty finansowania, które pomimo wyraźnej poprawy wyników na poziomie operacyjnym nie pozwoliły nam jeszcze na osiągnięcie zysku netto na poziomie Grupy w skali całego 2017 roku. Wkrótce po zamknięciu transakcji – rozumianym jako wpłynięcie środków do spółki, którego spodziewamy się w ciągu około czterech miesięcy – powinniśmy zobaczyć
jej pozytywne efekty w wynikach BIOTONU.

Co istotne, sprzedaż SciGenu przy jednoczesnym nabyciu praw do kontynuowania sprzedaży insulin BIOTON na rynkach Azji Wschodniej i do znaków towarowych, umożliwi nam koncentrację na kluczowych projektach związanych z wprowadzeniem w przyszłości na rynek własnego analogu insuliny. Są to zadania wymagające maksymalnego zaangażowania naszych zespołów na wielu szczeblach – udane zakończenie jednego z procesów, polegającego na pozyskaniu inwestora dla SciGen, pozwoli nam relokować zasoby i wesprzeć te obszary, które są dla nas obecnie strategicznie kluczowe: dokończenia fazy skalowania produkcji, a następnie rejestracji i komercjalizacji analogu insuliny BIOTONU. Uzupełnienie naszego portfolio o analogi insuliny i możliwość zaoferowania tym samym pełnego zakresu preparatów stosowanych obecnie na świecie w terapii cukrzycy pozwoli nam znacząco umocnić pozycję BIOTONU na globalnym rynku diabetologii. Przed nami około trzy lata bardzo intensywnej, ale jednocześnie ekscytującej pracy w tym obszarze, dającej realne szanse na osiągnięcie liczącego się miejsca w światowej czołówce firm specjalizujących się w profilaktyce, leczeniu i łagodzeniu efektów ubocznych cukrzycy, z którą corocznie zmaga się coraz więcej pacjentów. – mówi Robert Neymann, Prezes Zarządu BIOTON S.A.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com
Dr Thomas Douglas
2018-06-06
Czy potrzebujesz pilnej pożyczki, aby spłacić rachunki, rozpocząć działalność gospodarczą lub jakikolwiek rodzaj pożyczki, aby uzyskać więcej informacji.

Dr Thomas Douglas
Email: thomasdouglas455@hotmail.com
Zadzwoń do tekstu Whatsapp: +12676685789
Witryna: https://thomasdouglas346789211.wordpress.com/
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ