Partner serwisu
17 października 2018

Polpharma i Sifi ogłaszają współpracę licencyjną w obszarze oftalmologii

Kategoria: Aktualności

Polpharma, lider polskiego rynku farmaceutycznego oraz SIFI, wiodąca włoska firma w dziedzinie rozwoju i sprzedaży produktów okulistycznych, ogłaszają strategiczne partnerstwo handlowe na terenie Europy. Podpisana umowa pozwoli obu firmom na wzmocnienie i rozszerzenie oferty produktów okulistycznych.

Polpharma i Sifi ogłaszają współpracę licencyjną w obszarze oftalmologii

Współpraca, która ma przyśpieszyć wzrost obu firm, dotyczy takich obszarów terapeutycznych, jak jaskra i zespół suchego oka.

Jaskra jest drugą najczęstszą przyczyną ślepoty. Znacząco przyczynia się do osłabienia wzroku, wpływając na zdrowie ponad 60 milionów osób na całym świecie. To podstępna choroba, która jest często diagnozowana dopiero wtedy, kiedy zmiany w oku osiągną zaawansowane stadium. Około 50% badanych nie wie, że ma jaskrę, jednak wczesna diagnoza i właściwe leczenie pozwalają na skuteczną kontrolę tej choroby.

Zespół suchego oka jest jedną z najczęstszych przyczyn wizyt pacjentów u okulistów, dotyka co najmniej 344 mln osób na świecie i narasta także wśród dzieci i nastolatków. Światowa Organizacja Zdrowia określiła zespół suchego oka jako jeden z najbardziej niedocenianych i niesłusznie ignorowanych problemów zdrowotnych obecnych czasów.

W ramach I etapu współpracy Polpharma sprzedała firmie SIFI licencje na 2 produkty stosowane w terapii jaskry, z kolei SIFI sprzedało Polpharmie licencje na 3 wyroby medyczne stosowane w zespole suchego oka.

“Dzięki strategicznemu partnerstwu z firmą SIFI, Polpharma poszerzy swoje obecne portfolio okulistyczne o nowatorskie produkty specjalistyczne, które są unikalne na polskim rynku. Ich skuteczność została potwierdzona badaniami klinicznymi. To bardzo dobra wiadomość dla pacjentów cierpiących na zespół suchego oka i znakomity początek naszej współpracy z SIFI, która – mamy nadzieję – obejmie również inne obszary w przyszłości” – podkreśla Markus Sieger, Prezes Zarządu Polpharmy.   

"Umowa cross-licencyjna z Polpharmą jest ważnym krokiem naprzód w realizacji naszej strategii rozwoju biznesu" - twierdzi Fabrizio Chines, Prezes SIFI. "Wymiana praw handlowych do nowoczesnych produktów na różnych rynkach, pozwoli SIFI na przyśpieszenie międzynarodowego wzrostu, umożliwiając szybszy dostęp pacjentom do bogatej gamy produktów okulistycznych na kluczowych rynkach."

źródło: polpharma.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ