Partner serwisu
30 października 2018

Polpharma ponownie wśród największych polskich firm prywatnych

Kategoria: Aktualności

Polpharma zajęła siódme miejsce w rankingu 100 największych polskich firm prywatnych opublikowanym przez miesięcznik „Forbes”. Według autorów zestawienia łączna wartość "pierwszej setki" wzrosła o 12 mld zł w stosunku do listy z ubiegłego roku. Na liście znalazło się 65 firm wartych ponad1 mld zł.

Polpharma ponownie wśród największych polskich firm prywatnych

Miesięcznik "Forbes" opublikował ranking już po raz trzeci.

„Ranking 100 największych polskich firm prywatnych Forbesa dobrze oddaje to, co dzieje się w gospodarce i jak funkcjonuje prywatny biznes w Polsce. Cieszy mnie to, że Polpharma po raz kolejny znalazła się w pierwszej dziesiątce tego zestawienia. Jesteśmy liderem polskiego rynku farmaceutycznego i polskim czempionem narodowym. Jako firma prywatna możemy szybko podejmować decyzje oraz w sposób elastyczny wdrażać innowacyjne rozwiązania.– mówi Markus Sieger, Prezes Polpharmy.

TOP 10 największych polskich firm prywatnych w 2018 roku:

  • Cyfrowy Polsat
  • CD Projekt
  • LPP
  • CCC
  • Dino Polska
  • Synthos
  • Polpharma
  • Grupa Maspex
  • Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych
  • Kruk

Całe zestawienie najbardziej wartościowych firm prywatnych z polskim kapitałem zamieszczono w nowym numerze miesięcznika „Forbes”.

Metodologia rankingu:

Ranking miesięcznika „Forbes” jest zestawieniem 100 największych polskich firm prywatnych. W przygotowaniu metodologii i rankingu wspierał nas Haitong Bank. Na potrzeby tego zestawienia za polską firmę uznano podmiot spełniający następujące warunki:

a) spółka, w której większościowy udział należy do polskiego przedsiębiorcy lub grupy takich osób działających wspólnie,

b) spółka, w której polski przedsiębiorca ma mniejszościowy udział, ale aktywnie zarządza albo kontroluje tę spółkę z poziomu zarządu lub rady nadzorczej.

O miejscu w rankingu decydowała wartość firmy (Enterprise Value, „EV”). W przypadku spółek nienotowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych („GPW”) wartość firmy została obliczona jako iloczyn zysku operacyjnego (EBIT) oraz mnożnika wycenowego na poziomie typowym dla branży, w której działa dana spółka. Do kalkulacji zostały wykorzystane najbardziej aktualne dostępne dane finansowe za pełny rok obrotowy (za 2015 rok lub wcześniejsze). Wartość kapitałów własnych dla celów poglądowych obliczono, odejmując od EV wartość długu netto.

źródło: polpharma.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ