Partner serwisu
26 listopada 2018

Servier nagrodzone tytułem „Odpowiedzialnego Partnera”

Kategoria: Aktualności

Servier Polska zostało uhonorowane certyfikatem „Odpowiedzialny Partnera” polskiej gospodarki. Wyróżnienie jest efektem oceny ekonomicznego i społecznego wpływu jaki firma, jako inwestor zagraniczny, wywiera na Polskę. Aktywność Servier podlegała ocenie w czterech obszarach: gospodarka i zakorzenienie, kapitał ludzki, innowacyjność oraz ochrona środowiska i społeczność lokalna. Wyróżnienie zostało przyznane podczas tegorocznego Kongresu 590 w Rzeszowie.

Servier nagrodzone tytułem „Odpowiedzialnego Partnera”

Servier Polska jest jednym z pierwszych uczestników projektu Oceny Wpływu Inwestora Zagranicznego i jedyną firmą farmaceutyczną, która poddała się audytowi w ramach tej inicjatywy. OWIZ łączy ocenę zaangażowania firmy w rozwój polskiej gospodarki oraz działań na rzecz środowiska i społeczności lokalnych. Uzyskane przez Servier wyniki zaowocowały przyznaniem przez Polską Agencję Prasową oraz Fundację Republikańską certyfikatu „Odpowiedzialnego Partnera” – wyróżnienia dla firm, które w pozytywny sposób wpływają na rozwój Polski.

Komentując wyniki badania, Dyrektor Generalna Servier, Joanna Drewla podkreślała, że „Polska jest dla nas jednym z kluczowych rynków. Jesteśmy na nim obecni od ponad ćwierć wieku – od 20 lat prowadzimy tutaj działalność produkcyjną, realizujemy i koordynujemy tutaj projekty badawcze, współpracujemy z ośrodkami akademickimi i klinicznymi. Myślę, że rezultaty Oceny Wpływu Inwestora Zagranicznego oraz tytuł „Odpowiedzialnego Partnera” są potwierdzeniem tego, jak wartościowym inwestorem w polską gospodarkę jest firma Servier. Szczególnie cieszy mnie fakt, że w projekcie pod uwagę wzięto także kapitał ludzki. Inwestycje w pracowników, dzielenie się globalnym know-how, tworzenie wysoko specjalistycznych miejsc pracy to nasze priorytety. W mojej ocenie nie może być mowy o innowacyjnej działalności jeśli nie traktuje się wiedzy, doświadczenia i inicjatywy swoich pracowników jako największej wartości w firmie.” ­

Ocena  Wpływu Inwestora Zagranicznego prowadzona jest w czterech kategoriach: „Gospodarka i Zakorzenienie”, „Kapitał Ludzki” „Innowacyjność” i „Ochrona Środowiska i Społeczność Lokalna”. Servier uzyskało średnio 8.15 punktów na 10 możliwych,  a w pierwszych dwóch obszarach jest liderem spośród wszystkich firm biorących udział w projekcie. Jak podkreślali autorzy opracowania szczególnie wysokie noty firma uzyskała dzięki innowacyjnemu charakterowi prowadzonej działalności, a przede wszystkim inwestycjom w rozwój pracowników.

źródło: servier.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ