Partner serwisu

Hybryda w budowie

Kategoria: Rozmowa z...

– Z każdym kolejnym etapem budowy firmy hybrydowej widzimy więcej korzyści wynikających z tego rozwiązania. Zróżnicowane portfolio wpływa na zmianę naszego podejścia do pacjenta. Teraz lepiej zauważamy wszystkie potrzeby chorych i na nie odpowiadamy. Uważam to za największy sukces – mówi Michał Nitka, dyrektor generalny i prezes zarządu Teva Pharmaceuticals Polska.

Hybryda w budowie

W wielu wywiadach podkreśla pan, że Teva to już nie tylko generyki. Czy firmy farmaceutyczne oferujące wyłącznie produkty odtwórcze to powoli przeszłość?

W zeszłym roku, czyli już w mocno zmieniających się realiach branży farmaceutycznej (na skutek ustawy refundacyjnej), przyjęliśmy koncepcję firmy hybrydowej – takiej, która nie koncentruje się wyłącznie na jednej grupie leków, tylko rozwija kilka jednocześnie. Teva nie tworzy odrębnych struktur dla każdego segmentu rynku. Buduje za to wszechstronny „organizm”, w którym poszczególne elementy są ze sobą ściśle powiązane i współpracują. Jeden wspiera drugi, a wszystkie korzystają z efektów wspólnie prowadzonych badań i prac rozwojowych oraz działów wsparcia.

 

Rozmawiała Patrycja Misterek


fot: Teva Pharmaceuticals Polska

 

Cały wywiad z Michałem Nitką, dyrektorem generalnym i prezesem zarządu Teva Pharmaceuticals Polska przeczytają Państwo  w magazynie "Przemysł Farmaceutyczny" nr 3/2013

zamów prenumeratę w wersji drukowanej lub elektronicznej

 

Jak zamówić prenumeratę czasopisma drukowaną/elektroniczną

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ