Partner serwisu
30 stycznia 2019

Czyste powietrze w przedszkolach na Śląsku! Otrivin wspiera walkę ze smogiem w Żywcu.

Kategoria: Aktualności

28 stycznia br., do siedmiu przedszkoli w Żywcu zostały przekazane specjalne oczyszczacze poprawiające jakość powietrza. Urządzenia zasponsorowała marka Otrivin, która wspiera walkę o czyste powietrze.

Czyste powietrze w przedszkolach na Śląsku! Otrivin wspiera walkę ze smogiem w Żywcu.

Często zapominamy o tym, że dzieci są narażone na szkodliwe działanie smogu, nie tylko kiedy przebywają na zewnątrz, ale także gdy są w pomieszczeniach m.in. w przedszkolach i żłobkach. Z pomocą przychodzi marka Otrivin, należąca do firmy GSK, która w ramach konkursu Smogathon ufundowała Specjalną Nagrodę Wdrożeniową przyznaną firmie Radic8 produkującej oczyszczacze powietrza eliminujące cząsteczki smogu, wirusów i bakterii w 99,9%[1].

Misją marki Otrivin jest dbanie o swobodę oddychania, dlatego wspiera projekty, które mają na celu poprawę
i ochronę zdrowia przed infekcjami górnych dróg oddechowych.

Problem smogu sam nie zniknie, ale możemy z nim walczyć poprzez realizację projektów, które wspomagają oddychanie czystym powietrzem. Postanowiliśmy zainstalować specjalne oczyszczacze eliminujące pyły oraz wirusy w przedszkolach, ponieważ to dzieci są najbardziej narażone na szkodliwe działanie zanieczyszczeń powietrza. Wierzymy, że w ten sposób możemy pozytywnie wpłynąć na poprawę stanu zdrowia najmłodszych mieszkańców Żywca - powiedziała Agne Vaivadaite, Otrivin Brand Manager w GSK Polska.

Oczyszczacze Radic8 Viruskiller umożliwiają sprawną wymianę powietrza na świeże oraz oczyszczenie
go z pochodzących z zewnątrz zanieczyszczeń takich, jak pyły PM2,5 i PM10, które są głównym składnikiem smogu. Stosowanie oczyszczacza Radic8 zmniejsza narażenie naszego układu oddechowego na szkodliwe związki chemiczne, co jest szczególnie istotne dla dzieci.

Wspieranie projektów, które umożliwią oddychanie czystym powietrzem jest elementem programu „Marka Otrivin kontra smog”. Dodatkowo – w ramach programu – w każdym z siedmiu przedszkoli zostały zrealizowane przedstawienia dla dzieci informujące o tym jak ważne jest prawidłowe oddychanie i jak może ono wpłynąć na nasze zdrowie fizyczne, szczególnie w okresie podwyższonego stężenia zanieczyszczeń w powietrzu.

Według Światowej Organizacji Zdrowia Żywiec to czwarte najbardziej zanieczyszczone miasto w Unii Europejskiej. Specjaliści z WHO wzięli pod uwagę poziom pyłu zawieszonego PM2.5, który – jak informuje organizacja – należy 
do najbardziej szkodliwego dla zdrowia człowieka spośród innych zanieczyszczeń atmosferycznych.[2]

Smog jest szczególnie niebezpieczny dla małych dzieci, ponieważ wykonują one większą liczbę oddechów
na minutę niż dorośli i tym samym przyjmują do dróg oddechowych więcej toksycznych substancji. Na dodatek
są bardziej na nie podatne, bo nie mają jeszcze w pełni wykształconego układu oddechowego. Rozwój płuc trwa
u dzieci do 6-8. roku życia. Każde narażenie na toksyczne związki zawarte w powietrzu we wczesnym dzieciństwie może spowodować upośledzenie rozwoju tkanki płucnej, który oddziałuje na funkcjonowanie układu oddechowego w późniejszym wieku.[3]

[1] https://radic8.com.au/how-important-is-the-quality-of-the-air-you-breathe/

[2] https://unearthed.greenpeace.org/2018/05/02/air-pollution-cities-worst-global-data-world-health-organisation/

[3] http://www.rynekzdrowia.pl/Uslugi-medyczne/Ekspert-smog-jest-szczegolnie-niebezpieczny-dla-malych-dzieci,180601,8.html

źródło: Informacja prasowa
fot. Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ