Partner serwisu
12 lutego 2019

RECEPTA na sukces. Zostań liderem farmacji 5. edycja programu dla studentów w nowej odsłonie

Kategoria: Aktualności

Ruszyła 5. edycja programu „RECEPTA na sukces. Zostań liderem farmacji”. W tym roku studenci farmacji mogą wziąć udział w konkursie grantowym, który umożliwi realizację ich pomysłów na poprawę kondycji zdrowotnej społeczeństwa. Czym jeszcze będzie się wyróżniała tegoroczna odsłona projektu?

RECEPTA na sukces. Zostań liderem farmacji 5. edycja programu dla studentów w nowej odsłonie

Program „RECEPTA na sukces”, zainicjowany 5 lat temu przez firmę Gedeon Richter, regularnie wspiera przyszłych farmaceutów w ich rozwoju zawodowym. Jego pierwsze trzy odsłony skupiały się na motywowaniu studentów do odkrywania swojego potencjału. Zeszłoroczna, dedykowana studentom farmacji i kierunku lekarskiego, poruszała zagadnienia dotyczące efektywnej współpracy między obiema grupami zawodowymi. W tym roku zaś program służy mapowaniu i nagradzaniu postaw proaktywnych społecznie. W tym celu w ramach projektu ogłoszono konkurs na najlepsze propozycje kampanii edukacyjnej lub społecznej w zakresie poprawy funkcjonowania społeczeństwa w obszarze zdrowia. Jak dokładnie będzie przebiegała 5. edycja programu?

W terminie od 11 lutego do 15 marca 2019 roku studenci farmacji mogą zgłosić do konkursu pomysły kampanii, służących poprawie kondycji zdrowotnej społeczeństwa. Na stronie www.gedeonrichter.pl/konkurs-recepta należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, wybierając jedną z trzech kategorii: „Zdrowa ona”, „Zdrowy on” lub „Zdrowy maluch”, a następnie załadować prezentację z opisem kampanii. W kolejnym etapie jury – biorąc pod uwagę przede wszystkim oryginalność oraz potencjał realizacyjny projektów – wyłoni 30 najlepszych. Autorzy wyróżnionych prac wezmą udział w warsztatach z planowania i wdrażania kampanii społecznych oraz szkoleniu z umiejętności miękkich i porozumiewania się. Przygotowana zostanie także seria tutoriali dostępnych online, stanowiących kompendium wiedzy. Następnie studenci będą mogli wprowadzić zmiany w swoich projektach, uzupełniając je o wskazówki przekazane im podczas warsztatów. Ostateczne formy prezentacji zostaną ocenione przez Polaków podczas głosowania internetowego.

W ramach każdej kategorii konkursowej wyłonionych zostanie troje zwycięzców. Zdobywca głównej nagrody otrzyma grant w wysokości 17 000 zł, zaś dwoje autorów wyróżnionych prac – po 2 000 zł. Gedeon Richter, poprzez organizację projektu grantowego, chce umożliwić przyszłym farmaceutom wcielenie w życie ich pomysłów, które przyczynią się do poprawy funkcjonowania społeczności lokalnej. Jednocześnie udowadnia, że studenci dzięki swojemu zaangażowaniu i empatycznej postawie mogą mieć realny i korzystny wpływ na swoje otoczenie.

Elementem integrującym wszystkie działania realizowane w ramach projektu jest profil „RECEPTA na sukces” na Facebooku. Fanpage stanowi platformę do komunikacji ze studentami farmacji, biorącymi udział w programie „RECEPTA na sukces. Zostań liderem farmacji” a także przyszłymi lekarzami, zaangażowanymi w projekt „RECEPTA na sukces w medycynie”. Poza możliwością dzielenia się własnymi doświadczeniami i wzajemnego inspirowania, fani będą mieli dostęp do informacji o programach, porad oraz tutoriali przygotowanych przez ekspertów. Dodatkowo, na profilu udostępniane będą ciekawostki związane z branżą farmaceutyczną i medyczną.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123RF.com/zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ