Partner serwisu
21 lutego 2019

NIK: System ochrony zdrowia w Polsce – stan obecny i pożądane kierunki zmian

Kategoria: Aktualności

Ochrona zdrowia to problem, który dotyczy każdego z nas bez wyjątku. Wyniki kontroli NIK, przeprowadzonych w ostatnich latach, wskazują na konieczność szybkich działań związanych z finansowaniem służby zdrowia, jak i organizacji systemu ochrony zdrowia. System ten nie jest przyjazny dla pacjenta, nie zapewnia efektywnego wykorzystania środków publicznych, tworzy też problemy dla osób kierujących podmiotami leczniczymi i zatrudnionego tam personelu.

NIK: System ochrony zdrowia w Polsce – stan obecny i pożądane kierunki zmian

Najwyższa Izba Kontroli rozpoczęła analizę, która, w oparciu o wyniki kontroli, wskaże pożądane kierunki zmian w systemie ochrony zdrowia. Dokument ten powinien ułatwić realizację dotychczas niewykonanych wniosków NIK i sformułowanie nowych rekomendacji. W pracach wykorzystujemy uwagi i sugestie ekspertów zgłaszane podczas licznych paneli dyskusyjnych organizowanych przez NIK.

Celem dzisiejszej dyskusji jest przedstawienie projektu wniosków systemowych, które mają znaleźć się w informacji zbiorczej, ich doprecyzowanie i ewentualne ich uzupełnienie. W dyskusji wezmą udział m. in. naukowcy, dyrektorzy placówek medycznych, byli ministrowie zdrowia. Zapraszamy na naszą relację ”na żywo”.

źródło: nik.gov.pl
fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ