Partner serwisu
20 marca 2019

Współpraca COI z Uniwersytetem w Lozannie i Ludwig Institute badającym nowotwory

Kategoria: Aktualności

Współpraca Centrum Onkologii – Instytutu z Uniwersytetem w Lozannie oraz Instytutem Badań nad Nowotworami Ludwig Institute to możliwość współpracy i wymiany doświadczeń z kluczowymi światowymi instytucjami badawczymi specjalizującymi się w immunoterapii oraz terapii spersonalizowanej nowotworów.

Współpraca COI z Uniwersytetem w Lozannie i Ludwig Institute badającym nowotwory

Roche od lat inwestuje w rozwój nauki w Polsce. Cieszymy się, że dzięki tej pomocy tak znakomite ośrodki staną się partnerami i będą współpracować nad tworzeniem nowych, innowacyjnych leków w Polsce. Wierzymy, że już niedługo na tej współpracy zyskają pacjenci w Polsce i na całym świecie  – powiedział Aleksander Sowa, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju Portfolio w Roche Polska.

Umowa podpisana pomiędzy Centrum Onkologii – Instytutem (COI)  a Instytutem Badań nad Nowotworami Ludwig Institute z Lozanny oraz Uniwersytetem w Lozannie jest kluczowa dla rozwoju nowych terapii w onkologii oraz przełożenia tego, co widzimy u naszych pacjentów na rozwój nowych leków, również na poziomie molekularnym. Współpraca poszerzy nasze możliwości w zbieraniu tkanek, ich analizie i wyciąganiu wniosków. Umożliwi nam osiąganie sukcesu z nowymi lekami. – tłumaczy prof. dr hab. n. med. Piotr Rutkowski Pełnomocnik Dyrektora ds. Badań Klinicznych, Przewodniczący Rady Naukowej Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Jednocześnie dodaje: Ta umowa nie byłaby możliwa bez wsparcia firmy Roche, która wspomogła – również finansowo – COI w zakresie infrastruktury dla biobankowania tkanek.
 

Od blisko dwóch lat w Centrum Onkologii – Instytucie funkcjonuje Oddział Badań Wczesnych Faz (OBWF). Jest to pierwsza tego typu w Polsce jednostka realizującą onkologiczne badania przedkliniczne i kliniczne. OBWF powstał dzięki powołaniu Centrum Naukowo-Przemysłowego na podstawie umowy zawartej pomiędzy Centrum Onkologii – Instytutem im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie oraz firmą Roche Polska, dla której badania i rozwój niezmiennie pozostają kluczowym obszarem działalności w naszym kraju. Tylko w ostatnich 2 latach inwestycje firmy Roche Polska w obszar badań i rozwoju wyniosły ponad miliard złotych. Firma odpowiada także za wprowadzenie na światowe rynki 30 innowacyjnych leków stosowanych m.in. w obszarach terapeutycznych takich jak onkologia, nefrologia, transplantologia, reumatologia, neurologia, kardiologia czy choroby zakaźne, uznane za podstawowe na liście Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Blisko połowa z nich została uznana za terapie przełomowe przez federalną Agencję Żywności i Leków (FDA) w USA. Z terapii lekami wytworzonymi przez Roche skorzystało już ponad 700 tys. polskich pacjentów.

źródło: newseria.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ