Partner serwisu
29 marca 2019

Memorandum o współpracy w zakresie badań klinicznych podpisane przez Agencję Badań Medycznych i MD Anderson

Kategoria: Aktualności

List intencyjny zakłada tworzenie wspólnych programów badawczych i naukowych oraz prowadzenie wspólnych badań klinicznych, ze szczególnym uwzględnieniem badań niekomercyjnych. MD Anderson Cancer Center jest jednym z najbardziej cenionych światowych centrów poświęconych leczeniu raka.

Memorandum o współpracy w zakresie badań klinicznych podpisane przez Agencję Badań Medycznych i MD Anderson

Memorandum zostało podpisane przez ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, pełniącego obowiązki prezesa Agencji Badań Medycznych dr. Radosława Sierpińskiego i wiceprezesa MD Anderson George’a Wildinga. 

„Rozpoczęcie współpracy to zupełnie nowa jakość opieki onkologicznej w Polsce. Agencja Badań Medycznych już teraz pozyskuje do współpracy najbardziej wartościowych partnerów naukowych, a Polska będzie mogła czerpać z wiedzy i doświadczenia najlepszych światowych naukowców” – podkreślił minister zdrowia. Dodał, że zależy mu na tym, by zwiększyć liczbę badań klinicznych przeprowadzanych w kraju, a podpisane memorandum jest kolejnym krokiem w tym kierunku. „Wierzę, że Agencja Badań Medycznych będzie aktywnym partnerem dla międzynarodowych instytucji prowadzących badania kliniczne” – podsumował.

„Współpraca z nowo powstałą Agencją Badań Medycznych pozwoli nie tylko na tworzenie wspólnych programów naukowych, ale da też wszystkim polskim szpitalom akademickim możliwość uczestnictwa w kluczowych badaniach onkologicznych, które są prowadzone w naszych ośrodkach” – dodał George Wilding. 

Jak mówił dr Sierpiński, pełniący obowiązki prezesa Agencji Badań Medycznych, podpisanie listu intencyjnego z MD Anderson to ogromna szansa, dzięki której będziemy mogli rozwijać badania kliniczne w zakresie onkologii, co z kolei przełoży się na poprawę jakości opieki onkologicznej w Polsce. 

Md Anderson Center 

The University od Texas Md Anderson Center zatrudnia 21 tys. osób, a roczny budżet centrum przekracza 5 miliardów dolarów. Każdego roku MD Anderson przyjmuje niemal 120 tys. chorych na nowotwory.

Ośrodek będący częścią Uniwersytetu Teksańskiego jest dziś największym centrum leczenia nowotworów w Stanach Zjednoczonych - prowadzi rocznie ok. 1000 badań klinicznych z udziałem ok. 10 tys. pacjentów.

W MD Anderson działa Centrum Innowacji, którego celem jest wyeliminowanie raka na całym świecie. Naukowcy opracowują najnowszej generacji rozwiązania w dziedzinie nowych technologii medycznych, wprowadzają na rynek nowe lekki, sposoby diagnostyki, projektują urządzenia medyczne  i rozwiązania informacyjne, które mogą pomóc w opiece nad pacjentami onkologicznymi.

źródło: mz.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ