Partner serwisu
02 kwietnia 2019

Gedeon Richter gwarantem obligacji zamiennych wyemitowanych przez Prima-Temp

Kategoria: Aktualności

Spółka Gedeon Richter udzieliła gwarancji dla obligacji zamiennych wyemitowanych przez spółkę Prima-Temp Inc. w zamian za wynagrodzenie w wysokości 5 mln USD.

Gedeon Richter gwarantem obligacji zamiennych wyemitowanych przez Prima-Temp

Transakcja ta nastąpiła po podpisaniu umowy licencyjnej i dystrybucyjnej na wyłączność zawartej z Prima-Temp pod koniec 2017 r. w celu wprowadzenia jej nowatorskiego wyrobu medycznego Ayola (w USA pod marką Priya) na rynek globalny, z wyłączeniem Kanady i Stanów Zjednoczonych. Umowa licencyjna została najpierw uzupełniona nabyciem mniejszościowego pakietu udziałów o wartości 5 mln USD.

– Wsparcie finansowe Prima-Temp jest wyraźnym znakiem naszego zaangażowania w sprawy naszego partnera i dowodem zaufania do opracowywanego produktu. Naszym zdaniem płodność kobiet jest najważniejszym rynkiem w dziedzinie ginekologii, która stanowi nasz główny obszar działalności. Zwiększając swoje zaangażowanie, Richter spodziewa się dalszych postępów zarówno w tym ważnym segmencie rynku, jak i w dziedzinie cyfrowych wyrobów medycznych – podkreślił Gábor Orbán, Dyrektor Generalny spółki Gedeon Richter.

O produkcie Ayola/Priya

Ayola/Priya to pierścień dopochwowy umożliwiający prognozowanie owulacji. Pierścień mierzy temperaturę ciała kobiety co sześć minut, a co dwie godziny wysyła dane bezpośrednio poprzez połączenie bezprzewodowe do smartfona. Dane są wysyłane do chmury, gdzie są przechowywane i analizowane w oparciu o zastrzeżony algorytm Prima-Temp. Pierścień nie zawiera żadnej substancji czynnej, jedynie czujnik temperatury. Urządzenie wykrywa subtelne zmiany temperatury przed owulacją i wysyła powiadomienie na telefon. Zapewnia to łatwość obsługi, ciągły przepływ danych i pomoc w doprowadzeniu do zapłodnienia.

źródło: gedeonrichter.pl
fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ