Partner serwisu
13 maja 2019

Selvita z nowym dyrektorem ds. zintegrowanych projektów badawczo-rozwojowych

Kategoria: Aktualności

Selvita S.A. zatrudniła dr Toma Coultera na stanowisko dyrektora ds. zintegrowanych projektów badawczo-rozwojowych. Dr Coulter jest doświadczonym chemikiem medycznym, który m.in. przez 16 lat pracował nad odkrywaniem i rozwojem cząsteczek o działaniu terapeutycznym w Evotec, jednej z największych firm biotechnologicznych na świecie.

Selvita z nowym dyrektorem ds. zintegrowanych projektów badawczo-rozwojowych

Dr Tom Coulter będzie wspierał naukowo realizację projektów odkrywania leków prowadzonych przez Selvitę na zlecenie klientów zewnętrznych. Dr Coulter jest doświadczonym chemikiem medycznym, który przez 16 lat pracował w Evotec, a także pełnił funkcje zarządcze w obszarze chemii medycznej i odkrywania leków w brytyjskich firmach biotechnologicznych, w tym Syntaxin, Karus Therapeutics i Midatech Pharma. Zarządzał programami odkrywania leków, rozwijając związki będące kandydatami klinicznymi, zgłaszanymi w ramach aplikacji IND do Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA).

Dr Coulter koordynował prace zarówno chemików jak i biologów. Ma bogate doświadczenie w wielu obszarach terapeutycznych jak na przykład: onkologia, choroby zapalne i immunomodulacja, choroby metaboliczne, choroby ośrodkowego układu nerwowego (CNS) i inne. Prowadził zróżnicowane programy badawczo-rozwojowe, od małych cząsteczek do leków biologicznych, a także projekty w obszarze technologii dostarczania leków.

– Dr Tom Coulter wnosi niezwykle cenne doświadczenie do naszego zespołu, zarówno w wymiarze naukowym jak i menadżerskim. Jego osiągnięcia na etapie od wczesnego do przedklinicznego rozwoju leków przynoszą Selvicie ogromną wartość dodaną. Liczymy, że jego wiedza i bogate doświadczenie nie tylko przyspieszą proces odkrywania i rozwoju cząsteczek o działaniu terapeutycznym, ale również przyczynią się do zwiększenia liczby zgłoszeń IND dokonywanych przez naszych klientów – mówi Edyta Jaworska, członek zarządu Selvita S.A.

W pierwszym kwartale br. Selvita ogłosiła, że chce do końca tego roku podzielić się na dwie niezależne spółki o globalnym zasięgu. Pierwsza firma skupi się na rozwoju małych cząsteczek o potencjale terapeutycznym w onkologii, a druga będzie świadczyć usługi badań kontraktowych. Obie spółki będą notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

źródło: selvita.com.pl
fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ