Partner serwisu
21 maja 2019

Rusza ogólnopolska akcja Strefa na Zdrowie

Kategoria: Z życia branży

Od maja do października bezpłatne badania Strefy na Zdrowie Polpharmy zawitają do 7 polskich miast: Sieradza, Nowej Dęby, Starogardu Gdańskiego, Gniezna, Jeleniej Góry, Świdnika i Ostrołęki. W specjalnie zaprojektowanym namiocie mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań kardiologicznych, endokrynologicznych, okulistycznych oraz badania spirometrycznego. To obecnie jedyna, prowadzana na taką skalę akcja bezpłatnych badań dla polskich pacjentów. Pierwsza Strefa na Zdrowie odbyła się 18 maja w Ostrołęce.

Rusza ogólnopolska akcja Strefa na Zdrowie

W ramach akcji będzie można wykonać następujące bezpłatne badania i konsultacje

Badania kardiologiczne: badanie cholesterolu, glukozy, badanie wieku serca oraz konsultacje kardiologiczne

Badania endokrynologiczne: badanie TSH, konsultacje endokrynologiczne

Badania pulmonologiczne: badanie spirometryczne, konsultacje pulmonologa

Badania okulistyczne: badania przesiewowe w kierunku jaskry: pomiar ciśnienia w gałce ocznej i badanie dna oka, konsultacje okulistyczne

Jak podkreślają organizatorzy badań: Ideą akcji Strefa na Zdrowie Polpharmy jest ułatwienie dostępu do badań, porad lekarskich i edukacji zdrowotnej pacjentom powyżej 40 r. ż. Jest to także odpowiedź na długi czas oczekiwania w Polsce na wizytę u specjalisty, czym podyktowany jest wybór oferowanych przez nas badań i konsultacji – mówi Marta Gawrylik, koordynator akcji.

Przez jeden dzień w specjalnie zaprojektowanym namiocie z poczekalnią, komfortowymi i zapewniającymi intymność gabinetami specjaliści sprawdzą stan zdrowia oraz podpowiedzą jak o nie dbać. Każdy pacjent oprócz badania otrzyma fachową poradę lekarza specjalisty oraz ewentualne wskazania do dalszego leczenia. Osoby zainteresowane będą mogły także wysłuchać prowadzonych przez lekarzy pogadanek na temat zawału serca, cukrzycy i stanu przedcukrzycowego, POChP oraz jaskry.

Aby skorzystać z badań i porady specjalisty nie jest wymagane skierowanie.

Terminarz akcji:
01.06.2019r. – Sieradz
08.06.2019r.  – Świdnik
16.06.2019r. – Nowa Dęba
29.06.2019r. – Starogard Gdański
21.09.2019r. – Gniezno
05.10.2019r. – Jelenia Góra

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ