Partner serwisu
31 lipca 2019

Richter i Evestra zawierają umowę o podwyższeniu kapitału zakładowego

Kategoria: Aktualności

Gedeon Richter Plc. (GR) ogłosiła, zakup akcji Evestra Inc. (dalej „Evestra”) o wartości 15 mln USD. Transakcja jest elementem procedury podwyższenia kapitału zakładowego zainicjowanej przez Gedeon Richter, w rezultacie której Spółka ma objąć 2 608 696 akcji. Ponadto pożyczka w wysokości 1,5 mln USD udzielona spółce Evestra w 2017 r. zostanie zamieniona na dodatkowe 333 333 udziały kapitałowe. Łączna liczba akcji będących w posiadaniu GR uczyni z niej największego akcjonariusza spółki Evestra, posiadającego 30,44% udziałów w kapitale zakładowym.

Richter i Evestra zawierają umowę o podwyższeniu kapitału zakładowego

Transakcja umożliwi obu firmom pogłębienie i rozszerzenie zakresu współpracy badawczo-rozwojowej w dziedzinie ochrony zdrowia kobiet, która znajduje się w centrum zainteresowania obu firm. W przyszłości przełoży się to na wprowadzenie nowatorskich produktów w tym obszarze terapeutycznym.

Zgodnie z warunkami umowy spółka Richter zastrzega sobie prawa do dalszego zwiększania udziału w kapitale zakładowym w spółce Evestra w przyszłości, w zależności od osiągnięcia kolejnych, kluczowych etapów w zakresie badań i rozwoju.

– Zrealizowana transakcja to przeniesienie relacji pomiędzy naszymi spółkami na nowy poziom. Postrzegamy spółkę Evestra jako zewnętrzny ośrodek badawczy, który doskonale wpisuje się w ugruntowany potencjał rozwojowy i produkcyjny spółki Richter w coraz bardziej konkurencyjnym segmencie ochrony zdrowia kobiet. W fazie rozwoju znajduje się szereg obiecujących nowych projektów, w tym alternatywne systemy dostarczania leków – powiedział Gábor Orbán, dyrektor generalny Richter.

Gedeon Richter, z siedzibą w Budapeszcie, jest jedną z największych firm farmaceutycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, coraz prężniej rozwijającą swoją działalność na rynkach Europy Zachodniej, w Chinach i Ameryce Łacińskiej. W 2018 roku firma Richter osiągnęła skonsolidowaną sprzedaż na poziomie 1,4 mld euro (1,6 mld dol.), a jej wartość giełdowa wyceniana była na 3,2 mld euro (3,6 mld dol.). Wachlarz produktów firmy Richter obejmuje wiele ważnych obszarów terapeutycznych, m.in. ginekologię, ośrodkowy układ nerwowy oraz układ sercowo-naczyniowy. Posiadając największe centrum badawczo-rozwojowe w Europie Środkowo-Wschodniej, spółka Richter koncentruje swoje badania nad lekami oryginalnymi w dziedzinie chorób ośrodkowego układu nerwowego. Za sprawą swojego powszechnie uznanego doświadczenia w dziedzinie chemii steroidów firma Richter odgrywa na świecie znaczącą rolę w zakresie zdrowia kobiet. Aktywnie angażuje się również w rozwój produktów biopodobnych.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ