Partner serwisu
30 września 2019

Start kampanii na rzecz odpowiedzialnej konsumpcji

Kategoria: Aktualności

25 września Minister Finansów, Inwestycji i Rozwoju zainaugurował kampanię informacyjną promującą postawy odpowiedzialnej konsumpcji - podaje Polpharma.

Start kampanii na rzecz odpowiedzialnej konsumpcji

Data rozpoczęcia kampanii jest nieprzypadkowa – jest to rocznica przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych Celów Zrównoważonego Rozwoju – SDGs.

Działania na rzecz zrównoważonego rozwoju zostały podjęte we współpracy z biznesem i partnerami społeczno-gospodarczymi. W ramach kampanii upowszechniane są materiały opracowane przez ekspertów Grupy Roboczej ds. Konsumenckich działającej w ramach Zespołu ds. Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw przy Ministrze Finansów, Inwestycji i Rozwoju. Przedstawiciele Polpharmy aktywnie uczestniczyli w pracach grupy roboczej, której koordynatorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Koordynowali także przygotowanie broszury dotyczącej zdrowia.

Broszury odnoszą się do pięciu obszarów, w których świadomy konsument może podejmować decyzje korzystne dla środowiska, ale także dla własnego zdrowia, finansów oraz społeczności lokalnej. Te obszary to elementy codziennego życia: zakupy i konsumpcja, transport, zrównoważone życie w domu, produkty finansowe oraz dbałość o zdrowie. W broszurach są wskazówki, w jaki sposób każdy z nas może dokonywać codziennych, choćby drobnych wyborów, które mają moc, by zmieniać rzeczywistość.

Broszury są dostępne po linkiem: http://tiny.cc/9ldedz

źródło: polpharma.pl
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ