Partner serwisu
03 października 2019

Wspólna kampania profilaktyki chorób przewlekłych Emirates, Pfizer Upjohn i Ministerstwa Zdrowia ZEA

Kategoria: Aktualności

Linie Emirates, Ministerstwo Zdrowia i Profilaktyki ZEA oraz firma Pfizer Upjohn ogłosiły w poniedziałek 30 września br. początek szeroko zakrojonej kampanii edukacyjnej ukierunkowanej na zwiększenie wiedzy o zdrowiu oraz świadomości społecznej w zakresie zagrożenia chorobami niezakaźnymi na świecie.

Wspólna kampania profilaktyki chorób przewlekłych Emirates, Pfizer Upjohn i Ministerstwa Zdrowia ZEA

Obecnie choroby te, w tym choroby układu krążenia, cukrzycę, depresję oraz choroby związane z paleniem, uznaje się za główną przyczynę zgonów i niepełnosprawności na świecie. Na szczęście wielu z tych przedwczesnych zgonów można uniknąć dzięki dostępowi do wysokiej jakości leków na receptę oraz zachęcaniu pacjentów poprzez edukację do zmiany stylu życia. W duchu tej strategii zapoczątkowana została kampania pod nazwą “Health Matters with Dr Adam". Składa się ona z cyklu filmów animowanych przedstawiających rodzinę państwa Chorych (po angielsku “Ill”), złożoną z Billa, Jill, Willa i Philla, którzy wyruszają w podróż po zdrowie i dobre samopoczucie, a ich przewodnikiem jest dr Adam oraz grupa specjalistów ds. zdrowia, w tym zdrowia psychicznego. Filmy zawierają proste wskazówki i komunikaty zachęcające widzów do profilaktyki zdrowotnej: przyjęcia zachowań i zwyczajów, które pomogą im wieść dłuższe, zdrowsze i bardziej produktywne życie.

Kampania została opracowana przez oddział Pfizera, firmę Upjohn, we współpracy z liniami lotniczymi Emirates oraz Ministerstwem Zdrowia i Profilaktyki ZEA.

Filmy będą wyświetlane w systemie rozrywki pokładowej ice jako uzupełnienie innych treści proponowanych przez linie Emirates na kanałach poświęconych zdrowiu i samopoczuciu. Ponadto Emirates będzie pokazywać te filmy 105 tysiącom swoich pracowników na całym świecie w ramach programu poprawy samopoczucia w miejscu pracy.

Grupa Emirates zaplanowała szereg wydarzeń, inicjatyw i praktyk skierowanych do pracowników mających uświadomić im ich wpływ na ogólny stan własnego zdrowia i samopoczucia. Linie umieściły także prozdrowotne treści na wewnętrznym portalu dla pracowników, tak by mogli oni uwzględniać prozdrowotne wskazówki i zachowania w pracy i życiu codziennym. W ciągu roku pracownicy Grupy Emirates organizują również 40 różnych wydarzeń sportowych i promujących zdrowy styl życia.

Główne przekazy kampanii dotyczące zdrowia, dobrego samopoczucia i zadowolenia z życia wpisują się w podstawowe założenia krajowego planu strategicznego Vision 2021 Zjednoczonych Emiratów Arabskich zapoczątkowanego przez Jego Wysokość Szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, wiceprezydenta i premiera ZEA oraz emira Dubaju. Celem planu jest stworzenie kluczowego dla zadowolenia obywateli systemu ochrony zdrowia na światowym poziomie. Plan uwypukla także znaczenie profilaktyki, która ma zmniejszyć zapadalność na choroby wywołane niezdrowymi nawykami, tak by zapewnić wszystkim obywatelom i mieszkańcom ZEA dłuższe i szczęśliwsze życie, przyczyniając się do osiągnięcia przez ZEA wysokiej pozycji w światowych rankingach jakości opieki zdrowotnej[i].

[i] https://www.vision2021.ae/en/national-agenda-2021/list/world-class-circle

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ