Partner serwisu
10 października 2019

Adamed: O startupach na debacie Rzeczpospolitej

Kategoria: Aktualności

Marcin Szczeciński, kierownik ds. inwestycji kapitałowych w firmie Adamed był uczestnikiem debaty dziennika „Rzeczpospolita” na temat szans i wyzwań dla polskich startupów.

Adamed:  O startupach na debacie Rzeczpospolitej

Debata „Brak analizy rynku, czyli pierworodny grzech startupów. Dlaczego startupy nie chcą poznać swoich klientów i czy można to odwrócić” odbyła się 30 września w siedzibie dziennika „Rzeczpospolita”. Wydarzenie jest częścią konkursu „Orzeł Innowacji Startup”, którego Patronem jest firma farmaceutyczno-biotechnologiczna Adamed.

Uczestnicy debaty dzielili się praktyczną wiedzą i wskazówkami dotyczącymi tego, jak powinni działać początkujący przedsiębiorcy. Ich zdaniem, twórcy startupów powinni bardziej otworzyć się na krytyczne konfrontowanie swoich pomysłów z klientami.  Zdaniem Marcina Szczecińskiego z Adamedu startupy są po to, żeby zmieniać rzeczywistość i ruszają do tej zmiany z poczuciem swoistej misji. Nie mogą jednak abstrahować od potrzeb klienta i rynku.

- Kluczem do sukcesu jest bardzo wczesne, szybkie wychodzenie do klienta, a nie konfrontowanie przekonań z własnym zespołem, sąsiadem czy koleżankami i kolegami ze studiów, którzy czują się wobec nas zobowiązani i często po ludzku chcą być mili. Nasz realny odbiorca powie nam najlepiej, z perspektywy klienta, co myśli o danym rozwiązaniu – mówił podczas debaty.

źródło: adamed.com.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ