Partner serwisu
15 października 2019

Polpharma: 5 edycja Konkursu Grantowego Fundusz Inicjowania Rozwoju

Kategoria: Aktualności

Masz pomysł na zmianę w swoim otoczeniu? A może działasz w skali całego Województwa Pomorskiego? Zaproś do współpracy lokalną instytucję publiczną i zaprzyjaźnioną firmę, opracujcie razem pomysł i zgłoście go w Konkursie. Ruszyła 5 edycja Konkursu Grantowego Fundusz Inicjowania Rozwoju! Do zdobycia granty w wysokości nawet 25 tysięcy złotych, wsparcie merytoryczne, profesjonalnie przygotowana kampania crowdfundingowa oraz szkolenia.

Polpharma:  5 edycja Konkursu Grantowego Fundusz Inicjowania Rozwoju

Jak podaje Polpharma:

Konkurs trwa do 17 października 2019 roku.

Dzięki zaangażowaniu największych pomorskich firm wspierających konkurs można pozyskać środki na realizację innowacyjnych przedsięwzięć międzysektorowych, służących rozwojowi lokalnych społeczności i odczuwalnie poprawiających jakość życia mieszkańców Województwa Pomorskiego. Jednym z partnerów jest Polpharma.

To już piąta edycja jedynego w Województwie Konkursu, który powstał ze wspólnej inicjatywy pomorskich firm, organizacji pozarządowych i samorządu. Dotychczas udało nam się dofinansować 21 projektów na łączną kwotę ponad 410 000 zł. O Granty FIR mogą ubiegać się partnerstwa międzysektorowe, których liderem jest pomorska organizacja pozarządowa lub przedsiębiorstwo społeczne, działająca wspólnie z przedstawicielem biznesu i instytucji publicznej na rzecz zmiany społeczno-gospodarczej w środowisku lokalnym bądź w skali całego Województwa.

W szczególności wspierane będą inicjatywy, które:

  • wspierają rozwój przedsiębiorczości społecznej,
  • wpływają na rzeczywiste rozwiązanie problemu lub wyzwania społecznego danego środowiska lokalnego,
  • przyczyniają się do zwiększenia zatrudnienia,
  • stanowią innowację społeczną,
  • wspierają zrównoważony rozwój w obszarze ekologii, klimatu i środowiska naturalnego.

Szukamy przedsięwzięć ambitnych, innowacyjnych, prowadzących do trwałej pozytywnej zmiany, poprzez długoterminowe, wymierne efekty.

Poza możliwością otrzymania grantu, osoby startujące w Konkursie mogą skorzystać z bezpłatnych szkoleń z prezentacji publicznych i crowdfundingu, wsparcia merytorycznego oraz tworzenia kampanii crowdfundingowych pod okiem ekspertów.

Zainteresowanych udziałem w Konkursie Grantowym Fundusz Inicjowania Rozwoju zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu oraz wypełnienia krótkiego formularza online. Jest to pierwszy etap Konkursu. Najlepsze inicjatywy zostaną zaproszone do kolejnego etapu, w którym będą rozwijane przy wsparciu merytorycznym oraz podczas szkoleń. Dokumentacja Konkursu oraz link do formularza znajdują się na stronie: www.forumrozwoju.org.pl.

Operatorem Funduszu jest Fundacja Inicjowania Rozwoju UP „Foundation”. To organizacja, która powstała z inicjatywy dynamicznych osób dostrzegających potrzebę zmian na Pomorzu. Misją Fundacji jest inicjowanie i wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego, przy wykorzystaniu potencjału płynącego ze współpracy międzysektorowej biznesu, sektora samorządowego oraz sektora organizacji pozarządowych. Działania rozwojowe prowadzone są cały rok. Elementem spajającym inicjatywy Fundacji jest konferencja Forum Inicjowania Rozwoju organizowana już od ośmiu lat, która w tym roku odbędzie się już 29 października w Centrum Hewelianum.

źródło: polpharma.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ