Partner serwisu
17 października 2019

Rok spełnionych marzeń

Kategoria: Aktualności

Onko Liga, Harleyada Marzeń, wyjazd na Słowację oraz około 100 wydarzeń na oddziałach onkologicznych w całej Polsce – podczas pokazu mody Dzieci Dzieciom z udziałem młodych pacjentów, aktorów i sportowców Fundacja Spełnionych Marzeń podsumowała tegoroczne projekty, realizowane dla młodych pacjentów w trakcie i po zakończonym leczeniu onkologicznym.

Rok spełnionych marzeń

Na sezon 2020 zaplanowano między innymi międzynarodowe Igrzyska Spełnionych Marzeń oraz… wyjazd do Czarnobyla. – Kto pokonał chorobę nowotworową, temu nic nie straszne! Czas na nowe odważne wyzwania – zapowiada Tomasz Osuch, prezes Fundacji Spełnionych Marzeń.

Wyjątkowy pokaz mody

14 października 2019 roku podczas pokazu mody Dzieci Dzieciom młodzi pacjenci z klinik onkologicznych Instytutu Matki i Dziecka oraz Szpitala Pediatrycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w towarzystwie znanych i lubianych gwiazd sceny, kina, telewizji i muzyki zaprezentowali na wybiegu najnowsze kolekcje firmy Endo i projekty Łukasza Jemioła. Młodym modelom na wybiegu towarzyszyli: Beata Tadla, Karolina Pilarczyk, Gabi Drzewiecka, Anna Korcz, Sasha Strunin, Szymon Majewski, Pascal Brodnicki i Conrado Moreno.

– Pokaz mody Dzieci Dzieciom jest dowodem na to, że warto marzyć i mieć nadzieję. Biorą w nim udział młodzi pacjenci, którzy są ambasadorami wszystkich tych, którzy właśnie zmagają się z chorobą. Nasi modele pokazują, że warto walczyć, być odważnym, czerpać siłę z codziennych, ale także niecodziennych aktywności pełnymi garściami – mówi Tomasz Osuch, prezes Fundacji Spełnionych Marzeń, inicjator projektu.

– Modele, którym towarzyszyliśmy podczas pokazu to fantastyczne dzieciaki, które chcą żyć i bawić się jak inne. Od lat angażuję się w projekty Fundacji Spełnionych Marzeń. To przyjemność wspierać młodych pacjentów w powrocie do zdrowia poprzez formy najbardziej dla nich atrakcyjne – sport i zabawę. Jak się okazuje, to także najbardziej skuteczne formy rehabilitacji – mówi Szymon Majewski, towarzyszący podczas pokazu 6-letniej Julce Jekiel.

– Endo jest o dzieciach i dla dzieci, dlatego nie mogło nas tutaj zabraknąć. Nasza wspólna przygoda z Fundacją Spełnionych Marzeń trwa już 10 lat. Z ogromną frajdą i dumą ubieramy co roku małe modelki i małych modeli, którzy mimo zmagania się z ciężką chorobą, emanują radością, bawią się i mają marzenia, właśnie takie jak wyjście na wybieg ramię w ramię ze swoimi idolami – mówi Aneta Kołaszewska, dyrektorka artystyczna firmy Endo, producenta ubrań dla dzieci.

Ambitne plany

Pokaz Dzieci Dzieciom zwieńczył tegoroczny sezon projektów Fundacji Spełnionych Marzeń. W planach na kolejny rok jest między innymi nowa edycja Igrzysk Spełnionych Marzeń oraz… wyjazd do Czarnobyla. – Kto pokonał chorobę nowotworową, temu nic nie straszne! Czas na nowe odważne wyzwania – mówi Tomasz Osuch.

Jak zapowiadają przedstawiciele Fundacji, będą kontynuowane także projekty nakierowane na wsparcie aktywności sportowych i aktywnej rekreacji młodych pacjentów oraz te realizowane we współpracy z ośrodkami w całej Polsce, bezpośrednio na oddziałach.

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Tagi: onkologia
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ