Czy laserowa korekcja wzroku jest trwała?
Masz wadę wzroku i zastanawiasz się nad zabiegiem laserowej korekcji wzroku, ale nie masz pewności, czy przynosi on trwałe efekty? Decydując się na takie działanie, masz nadzieję na pozytywne skutki, które będziesz odczuwał jeszcze przez wiele lat. Nic w tym dziwnego – w końcu chodzi tu o Twoje zdrowie!

Czy warto poddać się laserowej korekcji wzroku?
Czasami słyszy się, że laserowa korekcja wzroku jest niebezpieczna i nie warto się jej poddawać, w rzeczywistości są to jedynie plotki, rozpowiadane przez osoby, które nie znają się na tym temacie, przekazywane z ust do ust. Laserowa korekcja wzroku jest skuteczna i większość osób, które postanowiły się jej poddać, jest zadowolona z efektu. Oczywiście – zdarzają się przypadki, gdy po zabiegu występują efekty uboczne, jest to jednak zdecydowaną rzadkością.
Czy laserowa korekcja wzroku naprawdę jest trwała?
Duża liczba osób zastanawiających się nad przystąpieniem do laserowej korekcji wzroku obawia się, że efekty uzyskane po zabiegu nie będą trwałe i miną z czasem. To zrozumiałe, że pacjentom zależy na jak najlepszych wynikach, w końcu każdy chciałby być w pełni zdrowy, zwłaszcza jeśli w zdrowie zainwestowana jest określona suma pieniędzy. Na szczęście laserowa korekcja wzroku jest niezwykle trwała i bardzo rzadko zdarza się, że dochodzi do regresji wady. Zazwyczaj wystarczy jedynie stosować się do zaleceń lekarza, by zapewnić sobie zdrowie na długie lata.
Laserowa korekcja wzroku to najbezpieczniejszy sposób na pozbycie się wrodzonej wady widzenia - krótkowzroczności, nadwzroczności a nawet astygmatyzmu - mówi specjalista z Kliniki Blikpol - sam zabieg trwa kilkanaście minut, a pacjenci jeszcze tego samego dnia wracają do domu!
Laserowa korekcja wzroku a niedowidzenie
Zabieg laserowej korekcji wzroku masz już dawno za sobą, a mimo to, obraz, który widzisz, jest niewyraźny – czy to znaczy, że zabieg się nie udał? Nie, to niekoniecznie wina lekarzy, problem może leżeć zupełnie gdzieś indziej, niż w Twoich oczach. Czasami dochodzi do sytuacji, w których pomimo prawidłowego wzroku po zabiegu, twoje oko nie widzi. Dlaczego tak jest? Jeśli w dzieciństwie miałeś problemy ze wzrokiem (zez, uszkodzenie oka lub wada wzroku), podczas Twojego rozwoju mózg przyzwyczaja się do soczewki okularów i nieostrości wzroku i gdy ten zostaje uzdrowiony, ciężko jest mu się przyzwyczaić do tego, że obraz nagle stał się tak ostry. W rezultacie pomimo udanego zabiegu dochodzi do niedowidzenia, na które niestety nie ma żadnego skutecznego lekarstwa (może dlatego, że nie jest chorobą ani innym uszczerbkiem na zdrowiu a jedynie konkretnym działaniem mózgu).
Komentarze